Вона потрібна для того, щоб залучити додаткові війська і компенсувати втрати армії РФ на полі бою в Україні.
Посадовці російського Міноборони тиснуть на очільника Кремля Володимира Путіна й хочуть, аби той оголосив нову хвилю мобілізації для “війни на виснаження” проти України. Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на власні джерела передає Суспільне.
У статті йдеться, що за кілька місяців до своєї “інавгурації” Путін зустрічався з представниками Міністерства оборони РФ. Вони наполягали на проведенні нової хвилі мобілізації для того, щоб залучити додаткові війська і компенсувати втрати армії РФ на полі бою в Україні.
На зустрічі з Путіним на початку цього року чиновники Міністерства оборони заявили, що він повинен використати свою інавгурацію. А також “зростаючу політичну підтримку” для обґрунтування необхідності мобілізації. Але російський лідер відкинув цю пропозицію, оскільки добре пам’ятав про невдоволення серед росіян, що послідували за оголошеною мобілізацією у вересні 2022 року.
Неназваний співрозмовник видання поінформував, що Путін заявив, що хоче використовувати у війні проти України тільки тих, хто добровільно підписує військові контракти.
Крім цього журналісти видання стверджують, що минуло більше ніж місяць з моменту наступу ЗСУ на Курську область. “А Москва все ще не організувала великого контрнаступу, аби відтіснити українські війська”.
Проте за словами джерела видання, “все більше людей говорять про неминучість мобілізації”. У РФ також побоюються, що мобілізація порушить крихкий баланс у сприйнятті війни суспільством.
“Прив’язка більшої кількості росіян до результату конфлікту в Україні може мати небезпечні політичні наслідки для Путіна”, — додає видання.
За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 19 вересня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного вторгнення в Україну становлять близько 638 140 військовослужбовців.
16 вересня керівник Росії Володимир Путін своїм указом збільшив штатну чисельність Збройних сил РФ до 2 млн 389 тисяч осіб. Серед них 1,5 млн військовослужбовців.
До теми: Курахівський напрямок. Після розгрому росіяни зменшили кількість бронетехніки, — військовий