22 серпня 2017 року о 10:00 в господарському суді Івано-Франківської області відбудеться незвичне судове засідання: міська влада буде судитись з краєзнавчим музеєм за третій поверх.
Про це у спільноті “ФранківськЯкийТребаБерегти” повідомив Юрій Козакевич.
“8.06.2012 року обласна рада (в особі голови облради Сич О.) передала будівлю Івано-Франківського краєзнавчого музею (пам’ятку архітектури місцевого значення) – Ратушу – у комунальну власність громади міста Івано-Франківська ЗА УМОВИ НАДАННЯ У БЕЗСТРОКОВЕ БЕЗОПЛАТНЕ КОРИСТУВАННЯ краєзнавчому музею ВСІХ займаних ним приміщень.
Минає 5 років і 27.07.2017 року виконком міської ради (в особі заступника міського голови Кайда О.) подає клопотання в Господарський суд про СПОНУКАННЯ краєзнавчого музею до внесення змін до «Договору безоплатного користування» з метою зменшення займаних площ. А саме, у Музею хочуть відібрати приміщення 3-го поверху і передати його у розпорядження комунальному підприємству.
Правдою сьогодення є те, що краєзнавчий музей зараз є слабкий і несучасний. Але також правдою є і те, що він має шалений потенціал до росту, розвитку, розростанню та процвітанню. Вірю і знаю, що в суспільстві є стійкий запит на якісний музейний продукт. Місто має все для того, щоб не обмежуватись зароблянням на Оглядовому Майданчику. Буде один сильний і успішний музей в місті – дуже швидко виникнуть, розвинуться, підтягнуться і інші музеї. І навпаки, якщо зараз защемити Краєзнавчий Музей, віджати у нього поверх за поверхом, роздробити один цілісний музейний простір Ратуші на декілька маленьких штучних кишенькових музейчиків – без команди, без експонатів, без душі музею (тобто тієї ненамацальної невід’ємної частини, яку одним хотінням не створиш), то це призведе до подальшої фатальної руйнації культурного і мистецького життя міста (вже ж маємо сумний минулорічний досвід баталій навколо ЦСМ).
1. Міська влада: будь ласка, не забирайте у Краєзнавчого музею. Нічого не забирайте. Натомість, ініціюйте робочу групу: представники влади + представники музею + зацікавлені громадяни та експерти і разом подумаємо і вирішимо, як можна підсилити і розвинути Краєзнавчий Музей.
2. Якщо ж міська влада все ж таки вирішить позиватись до Краєзнавчого музею через суд – чи достатньо юридичних сил у Музею відстояти свої права і чи хтось готовий їм професійно у цьому допомогти?”, – йдеться в його дописі, прочитати який повністю можна за посиланням.
Також Юрій Козакевич додав фотографії документів: судову ухвалу, позов та інше.