Сьогодні, 28 травня, в Івано-Франківську відбулась оперативна нарада у міського голови Руслана Марцінківа.
Проте через відсутність мера її вів перший заступник Микола Вітенко. Про новітні підходи поводження з дощовими водами розповів директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.
За його словами, дощові води міста впадають у річку. Проте є у нас загальносплавні мережі, де дощова вода разом із фекаліями йде на очисні споруди.
«Для нас поводження із дощовими водами, надзвичайно важливе питання. Проблема є, але вона не унікальна. З нею стикаються всі європейські міста. І тому вони розробили нові методи поводження з дощовими водами», – наголосив Смушак.
Ця нова концепція називається «Місто-губка». Суть її – мінімізувати потрапляння дощових вод у мережі, а приймати її альтернативними методами – природою. За словами Смушака, у нас все заставляють бетоном, намагаються максимально швидко відвести водні маси в дощову каналізацію. Однак жодна каналізаційна система ніколи самотужки не впорається з такими навантаженнями.
Саме тому у європейських міста намагаються збільшити площі корисних поверхонь, які накопичують та поглинають воду. Також головний комунальник міста пояснив, що в Івано-Франківську почали ставити екобруківку. Проте через неї росте трава і люди скаржаться на це. Та саме завдяки такій бруківці можна розв’язати проблеми дощової води у дворах.
На закінчення Смушак додав, що саме тому зараз у нас намагаються садити більше дерев та ставити екобруківки. Також можна збільшити площу зелених насаджень за допомогою зелених дахів. Проте в Івано-Франківську наразі такого немає.
«Ми не можемо абсолютно відмовитись від дощових і загально сплавних мереж. Але ми можемо запровадити у місті концепцію «Місто – губка», – наголосив Смушак.
Він додав, що це не вирішить всі проблеми із дощовою водою. Проте завдяки цій концепції у місті збільшиться кількість дерев, почнуть стежити та зберігати всі водойми міста тощо.
Нагадаємо, Синоптики попереджають франківців про грозу