Міжнародна асоціація видавців оголосила номінантів премії 2025 року: є білоруські й російський видавці

  • Наголошується, що відзначають тих видавців, “які борються за свободу видання, за свободу визнавати видатну роботу творця та намагатися донести її до читачів”.

    Міжнародна асоціація видавців (IPA) оголосила шістьох номінантів Freedom to Publish Prix Voltaire 2025. Серед них є видавці з Алжиру, Білорусі, Лівану, Росії та США. Церемонія нагородження відбудеться в Ліллегаммері, Норвегія.

    Про це йдеться в повідомленні на сайті IPA, передає Суспільне Культура.

    Міжнародна асоціація видавців (IPA) в межах паризького фестивалю Livre назвала шістьох видавців, які номіновані на премію Freedom to Publish Prix Voltaire. Це:

    • Могамад Гаді, Dar Al Rafidain, Ліван;
    • Амар Інґрачен, Frantz Fanon, Алжир;
    • Надя Кандрусевіч, “Кошка”, Білорусь, проте перебуває в екзилі у Швеції;
    • Мішель Мушабек Interlink Publishing, США;
    • Дмитро Строцев, Hochroth Minsk, Білорусь, проте перебуває в екзилі в Німеччині;
    • Георгій Урушадзе, Freedom Letters, Росія, проте перебуває в екзилі у Великій Британії.

    “Свобода видавничої діяльності є життєво важливою для того, щоб свобода вираження поглядів існувала на практиці. А свобода читання могла бути реалізована повною мірою. Як ми бачимо з навколишнього світу, свобода вираження поглядів може дуже швидко зруйнуватися з очевидним впливом на свободу публікації. Це права, за які ми маємо постійно боротися. І, як пропонує багато видавців у нашому короткому списку цього року, з вигнання, якщо це необхідно”, — зазначає Крістенн Ейнарсон, голова Комітету IPA зі свободи публікацій.

    “IPA Prix Voltaire відзначає тих видавців, які борються за свободу видання, за свободу визнавати видатну роботу творця та намагатися донести її до читачів”

    Про нагороду

    Prix Voltaire — це нагорода для видавництв, організацій чи окремих осіб, які відстоюють свободу книговидання. Номінанти мають демонструвати стійку відданість цінностям, публікувати твори всупереч погрозам, залякуванню, репресіям чи утискам з різних сторін.

    У 2023 році спецвідзнаку премії отримав український дитячий письменник і волонтер Володимир Вакуленко, який загинув від рук російських військових під час окупації Харківщини. Вже у 2024 році, також посмертно, спеціальну відзнаку отримала Вікторія Амеліна, що знайшла щоденник Вакуленка, який той вів у перший місяць вторгнення росіян в село Капитолівка.

    Як повідомляв “Галицький кореспондент”, на окупованих Росією українських територіях підлітки таємно збираються й беруть участь у книжкових клубах, щоб обговорити українську літературу

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!