Сьогодні, 13 лютого, до Франківська приїхав Генеральний секретар Пан’європейського союзу Райнхард Клочек. Зустріч з ним відбулась в Івано-Франківському Університеті права імені короля Данила Галицького.
Він розповів, що в Києві 15 лютого буде засновано представництво Пан’європейського союзу, після чого прочитав студентам лекцію про історію та діяльність своєї організації.
“У презентації є чудове речення про Мойсея і дорогу назад в Європу. Вам відомо, що Мойсей вів іудеїв до священної землі, але сам її так і не побачив. Так от, засновник нашого Союзу Ріхард Ніколас Куденгофе-Калерґі одного разу сказав Отто фон Габсбургу те саме: що знає, як і куди йти, але ніколи не побачить цього на власні очі. Протягом майже 100 років свого існування наша організація займалась темою інтеграції в Європу, нас підтримували такі відомі письменники, як Томас Манн та Штефан Цвейг”, – провів екскурс в історію Райнхард Клочек.
Найважливішими принципами Пан’європейського союзу діяч назвав спільну зовнішню політику заради безпеки, принцип субсидіарності (держава не повинна керувати всім, питання повинні вирішуватись в регіонах і громадах), лібералізацію візової політики для європейців. Він також зазначив, що якщо якась країна географічно знаходиться в Європі, але не є членом ЄС, то вона повинна ним стати.
“За зразком американського президента ми декларуємо: Європа – для європейців. В тому значенні, що не має існувати візових перешкод для громадян будь-якої європейської країни, які хочуть подорожувати Європою. Зараз це особливо актуально для України”, – додав Райнхард Клочек.