Після нападу на “Крокус Сіті Холл” російська влада посилить риторику про ймовірні західні та українські загрози, щоб отримати більшу внутрішню підтримку війни в Україні.
Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW), передає УНН.
Зазначається, що російські офіційні особи пов’язують США і Захід з ширшим набором “терористичних” атак проти Росії після нападу на “Крокус Сіті Холл”, що, ймовірно, посилить риторику про вірогідні західні та українські загрози з метою отримання більшої внутрішньої підтримки війни в Україні.
Російський Слідчий комітет і Генеральна прокуратура заявили 27 березня, що розглянуть звернення Державної Думи РФ щодо розслідування американського і західного фінансування та організації терористичних атак проти Росії.
Російський слідком, Генпрокуратура і депутати Думи, які виступили із цим зверненням, прямо не посилалися на напад у “Крокус Сіті Холі”. Проте кремлівські чиновники раніше пов’язували Україну і Захід з атакою на “Крокус Сіті Холл”, але ще не висунули офіційних звинувачень, і Кремль може утриматися від офіційного звинувачення, оскільки всі наявні докази продовжують вказувати на те, що Ісламська держава з великою ймовірністю несе відповідальність за напад.
“Кремль, ймовірно, прагне скористатися ширшими соціальними страхами і гнівом росіян після нападу на “Крокус Сіті Холл”, зображуючи Україну, США і Захід як безпосередні терористичні загрози”, – йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Кремль, ймовірно, сподівається, що сприйняття причетності України і Заходу до нападу в “Крокус Сіті Холі” збільшить внутрішню підтримку війни в Україні, і російські чиновники, можливо, будуть посилатися на більш широке розуміння того, що вони вважають тероризмом, щоб і надалі зображати українців терористами, а Захід – спонсором тероризму.
Кремль все ще може офіційно звинуватити Україну в організації нападу в “Крокус Сіті Холі”, якщо вважатиме, що інші інформаційні зусилля недостатні для того, щоб викликати потрібну реакцію в країні.
Читайте також: В обмін на зброю Росія почала прямі поставки нафти до КНДР, – Financial Times