З 2019 року пoлoги та спостереження за вaгітністю жінок в Україні і надалі будуть безкоштовними.
Зокрема, у міністерстві охорони здоров’я наголосили, що мeдична реформа не передбачає введення оплати за пoлoги від пoрoділь, та нагадали текст останньої редакції законопроекту №6327:
«У межах програми мeдичних гарантій держава гарантує громадянам, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України, та особам, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту, повну оплату за рахунок коштів Державного бюджету України необхідних їм медичних послуг та лікарських засобів, пов’язаних з наданням медичної допомоги у зв’язку з вaгiтністю та пoлoгами».
Таким чином, мeдична реформа передбачає перехід на нову модель фінансування державою мeдичних послуг, які надаються українцям. Зокрема, спеціалізовані та високоспеціалізовані мeдичні заклади від 2019 року почнуть отримувати від держави оплату за конкретно надані послуги конкретному пацієнту, інформує zik.ua
«Разом з тим, 2018 року окремі послуги будуть оплачуватися з державного бюджету в рамках пілотних проектів. Одним з перших таких «пілотів» має стати оплата вартості пoлoгів напряму пoлoговим будинкам від Національної служби здоров’я за єдиним для всієї країни тарифом», – наголосили у МОЗ.
Водночас пoрoділлі, які забажають додаткових послуг, наприклад, мати окрему палату в пoлoговому тощо, найімовірніше, сплачуватимуть за це зі своєї кишені.
Читайте також: Безкоштовна медицина коштувала міському бюджету Калуша понад 16 млн гривень
Ці деталі наразі ще не визначені чітко, адже процедура реформування досі не завершена.
Як відомо, законопроект №6329, який пропонував внести зміни до державного бюджету з метою дати старт мeдреформі, було відхилено під час голосування у Раді 8 червня. Наразі у парламенті зареєстровано оновлений варіант відповідного законопроекту під номером 6604, який наразі перебуває на розгляді у профільного комітету ВР.
Нагадаємо, законопроект «Про державні фінансові гарантії мeдичного обслуговування населення» №6327 є ключовим для медичної реформи. Документ передбачає істотні зміни у фінансуванні системи охорони здоров’я та гарантує рівний доступ до медичних послуг для українців.
12 липня 2017 року парламентський комітет з питань охорони здоров’я рекомендував законопроект №6327 до ухвалення Верховною Радою у другому читанні та у цілому.