У Музеї писанки, що в Коломиї, завершилася виставка робіт художника Мирослава Радиша. За доброю традицією, після експонування митці дарують одну зі своїх робіт музеєві.
Не стало винятком і завершення персональної виставки творів художнього дерева «Я-гуцул», що понад місяць тривала в Музеї писанкового розпису, митця, заслуженого художника України, члена НСХУ, лауреата мистецьких премій, викладача-методиста Косівського фахового коледжу прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ Мирослава Радиша, повідомляє музей.
«Щиро дякуємо за чудовий подарунок! Варто відзначити, що в колекції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського, філією якого є Музей писанкового розпису, зберігається вже близько 30 творів талановитого майстра – це найбільша збірка творів з-поміж сучасних митців», – йдеться у дописі.
Нагадаємо, Мирослав Радиш – художник-різьбяр та педагог, лауреат Всеукраїнської премії імені Катерини Білокур, премії імені Тетяни Яблонської, лауреат премії імені Юрія Шкрібляка в галузі декоративно-прикладного мистецтва.
Твори майстра зберігаються в музеях та приватних колекціях поціновувачів в Україні, Німеччині, Канаді та США.
Його тарелі, боклаги, полички для писанок, мисники наповнені філософським переосмисленням традицій гуцульського різьблення з використанням різноманітних технік, інкрустації бісером, жируванням металом, інтарсії шкаралупкою писанок та ін.
До теми: До 100-річчя Параджанова планують створити 3D-проєкцію церкви у Космачі на Франківщині