У світ вийшла нова книга “Звитяжці” в упорядкуванні Ольги Деркачової та Ірини Чмелик.
Сьогодні відомі франківки Ірина Чмелик, художниця, доцентка кафедри дизайну і теорії мистецтва ПНУ імені Василя Стефаника та Ольга Деркачова, письменниця, докторка філологічних наук, професорка, презентували книгу у співавторстві. Ольга писала поезії, Ірина малювала портрети.
Ідея видання полягає у тому, що на його сторінках зображені портрети воїнів – учасників російсько-української війни. На жаль, загиблих. У коментарі “Галицькому кореспонденту” під час презентації авторки розповіли, що ідея створення книги виникла під час першої експозиції виставки “Звитяжці”, де були зображені бійці та медики, які загинули під час російсько-української війни.
“Тоді ми подумали, що це потрібно зафіксувати й вирішили створити книгу, де будуть зображені портрети бійців і поезія, а також біографічні факти з життя воїнів. На жаль, ми живемо в умовах війни та повинні говорити по неї, її Героїв. Ця книга для мене є дуже болісною, але вкрай потрібною”, – говорить Ольга Деркачова.
На сторінках книги зображені портрети понад 60 Героїв російсько-української війни, зі всіх куточків України, Івано-Франківщини зокрема.
“Коли почалася повномасштабна війна, я бачила в соцмережах натхненні обличчя тих, хто став на захист країни, і, на жаль, портрети тих, хто “на щиті”. Це було дуже болісно, але спонукало мене до малювання як своєрідного способу зафіксувати пам’ять про цих Героїв. Їхні обличчя. І так я малювала абсолютно не думаючи про те, що це можна продемонструвати на виставці, а тим паче у книзі. За кожним портретом, за кожною історією стоїть цілий всесвіт, – говорить Ірина Чмелик. – І вкрай важливо, аби памʼять зберігалася, і вони продовжували жити в наших серцях, адже допоки живі ми – живе і памʼять про наших Героїв. І ця книга це не тільки про сум і біль втрати, а й про те, що ці Герої – вони зробили неможливе. Маючи свої мрії та страхи, переступили через них задля нас, могли продовжувати працювати та жити”.
До теми: На Прикарпатті заснували обласну премію імені Марка Боєслава у жанрі військової літератури