Змії, павуки, таргани, риби, ящірки, гризуни, хамелеони, клопи, черепахи, сови – усі ці тварини багато років поспіль жили в помешканні Михайла Королика. А чотири роки тому половину всієї живності він переніс у міні-зоопарк, який ініціював при Івано-Франківській міській дитячій екостанції.
Все почалося з кота, якого Михайлові ще в дитинстві подарували батьки. Потім були хом’ячки, песики, папуги… Почав ловити жаб, тритонів, вужиків. Спершу батькам це не дуже подобалося, вони прокидалися вночі та йшли дивитися, чи змія бува не вилізла зі свого тераріума. На той час хлопець мав унікальну в західній Україні колекцію – найбільше видів гризунів. Згодом Михайло перейшов на екзотику: особливі таргани, павуки тощо. Знаходив їх зазвичай під час різноманітних виставок.
Незабаром навчився власноруч виготовляти акваріуми і тераріуми, і справа навіть почала приносити дохід.
Іванофранківець каже, що найлегше доглядати за павуками – вони їдять мало, прибирати за ними треба раз на півроку. А найскладніше з хамелеонами. Їх кожен день необхідно годувати, регулювати для них обігрів, освітлення і вологість. Деякі види хамелеонів п’ють воду, лише злизуючи краплини на листках, тож треба і таке природне середовище облаштувати.
Коли дітлахи приходять до міні-зоопарку, то найдужче хочуть побачити хамелеонів (бо вони міняють колір) і рослин-хижаків.
За багато років Михайло зробив чимало спостережень за поведінкою тварин. Каже, що вони ніколи знічев’я не нападають на людину – атакують лише, якщо нема вже куди подітися або ж у відповідь на агресію.
До речі, Михайло співпрацює зі службою ДСНС, його кличуть, коли рятувальникам потрібна допомога, наприклад, у чиємусь помешканні виявили змію чи величезного павука. Птахоїди, наприклад, час від часу втікають із домашніх тераріумів, а змію можуть привезти до міста у мішку з картоплею, звісно ж, нічого не підозрюючи – і таке буває.
Наталя МОСТОВА