Справжня наукова назва квітки – рододендрон східноєвропейський. Ця рослина занесена в Червону книгу.
В Україні рослина поширена на території Івано-Франківської та Закарпатської областей. Зокрема, в Горганах, Чорногорі, Свидовецькому й Мармороському гірських масивах, в Чивчинських горах. Побачити червону руту можна і в горах Румунії, Болгарії, Словаччини, Македонії, в Польщі та Чехії, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Використовують червону руту і в народній медицині для лікування деяких недуг. А відвар з рослини додають до ванни, бо вона має приємний запах, який залишає аромат на тілі після купання.
Та екологи й працівники природних парків застерігають, що квітами червоної рути можна лише милуватися, а не рвати. За зривання чи пошкодження червонокнижної рослини навіть передбачено штраф.
“Цвітіння червоної рути – прекрасне видовище, – розповів “Галицькому кореспонденту” житель села Буковець Верховинського району Назарій Шатрук. – Недарма ж її оспівував у пісні Володимир Івасюк. – На найвищому хребті України Чорногорі, де цвіте червона рута, можна побачити дуже захопливе природне явище у Карпатах. Яскравий килим квітів рододендрона вкриває схили Чорногори”.
Він додає, що кожен турист, який завітає в ці дні на гору, матиме змогу насолодитися не лише сходом і заходом сонця у місцях з неймовірними краєвидами, а й привезе додому багато незабутніх фотографій з квітуванням червоної рути.
Мар’яна ЛОКАТИР
Фото і відео Назарія ШАТРУКА
Також читайте, що останніми роками Карпати перетворилися на справжню мекку для туристів.