На Франківщині очікують нашестя колорадських жуків

  • Через теплу зиму в 2024 році загинули лише 7% популяції колорадського жука.

    Зважаючи на те, що більшість зі шкідників змогла перезимувати, за сприятливої для них погоди вони можуть активізуватися.

    Про це Суспільному розповіла начальниця відділу контролю у сфері насінництва, розсадництва та якості зерна Держпродспоживслужби в області Галина Данилюк.

    З її слів, колорадські жуки зимують у ґрунті на глибині 10-30, а іноді — й до 50 сантиметрів. Навесні вони пробуджуються — термін залежить від температури ґрунту та кількості опадів. Жуки активно вилізають після випадання дощів у теплу сонячну погоду за температури понад 15°.

    Нашестя колорадського жука — серйозна проблема для кожного городника, адже позбутися шкідника досить складно. Передусім він пошкоджує пасльонові культури: картоплю, томати, баклажани та перець, каже Галина Данилюк.

    “Масовий вихід шкідників, які перезимували, збігається з початком відкладання яєць першими жуками, що з’явилися на поверхні ґрунту. Цього року вони перезимували успішно, і зараз почався масовий вихід жуків. Вони певний час тримаються на поверхні ґрунту, а потім за 2-3 доби починають поїдати молоде листя картоплі”, — говорить Галина Данилюк.

  • Фахівчиня додає: жуки активно розмножуються. Одна самка відкладає яйця на нижньому боці листка купками по 16-28, а інколи й по 30 яєць.

    Читайте також: Будівлю науково-дослідного інституту в Івано-Франківську купили за понад 60 млн гривень

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!