Створювали його упродовж двох років за гроші благодійників.
У селі Пороги на Івано-Франківщині відкрили реабілітаційний центр для ветеранів та родин загиблих бійців “Франко-Ґражда”. На облаштування витратили понад 6 мільйонів гривень від благодійників, пише Суспільне.
“Тут будуть індивідуальні, групові заняття з психології, психотерапія, робота з керамікою, горотерапія, іпотерапія. В нас тут є багато коней, і ми будемо просити людей, щоб робили невеликі тури. Для багатьох військових буде поставати питання, що робити далі, після війни. І ми шукатимемо способи спільного вирішення цього”, — розповідає Володимир Рожнов.
Психотерапевтка центру Ростислава Пекарюк говорить, що у “Франко-Ґражді” хочуть створити своєрідну родинну атмосферу, що допомагатиме військовослужбовцям долати пережиті травматичні події.
“Даємо багато підтримки, ресурсу і створюємо таку сімейну атмосферу. Наступне — це психоедукація, коли ми пояснюємо, що з ними відбувається, що може чекати в майбутньому і як собі допомагати. Це вже стає такою дуже гарною “дорожньою картою”, — каже Ростислава Пекарюк.
На території центру створили майстерню з кераміки та побудували піч для випалу виробів. Її облаштував кераміст та ветеран Віталій Владковський з майстром Романом Гнатівим.
“У ній випалюють різними способами. Перший випал — утильний. Після нього глазурується і випалюється ще раз. Можна також палити й глазуровану кераміку. Якщо підняти температуру до 1200 градусів дровами, воно палиться десь добу. Ще стільки ж, а може й довше, остигає. Можна також робити чорну димлену чи лощену кераміку”, — розповідає Віталій Владковський.
Зі слів директора благодійного фонду “Франко опір” Володимира Рожнова, реабілітаційний центр розрахований на 40 людей. Проте для комфортної реабілітації планують запрошувати до 25 на один заїзд, що триватиме вісім днів. Окрім реабілітації ветеранів, у закладі планують працювати також з родинами загиблих бійців.
“Матимуть можливість проходити тут короткі ретрити, проводити різні активності. У нас багато є дружин, матерів, які не можуть взагалі вийти з того стану. Для нас привезти їх сюди — це показати спокійніший світ. Тут таке місце благодатне, що сюди хочеться приїжджати й приїжджати”, — говорить дружина загиблого військовослужбовця Галина Батюк.
Читайте також: Майстер і його лісові тварини: прикарпатець облаштовує реабілітаційний центр для косуль