У Карпатському національному природному парку (КНПП) розглядають можливість спорудження підйомника на найвищу вершину України — гору Говерла.
Про це йдеться в сюжеті програми «Сніданок з 1+1», інформують на сторінці Ворохтянської селищної ради.
Як пояснив керівник КНПП Степан Гошовський, проєкт має на меті зменшити антропогенне навантаження на екосистему гори.
“Для того, щоб зменшити навантаження на ґрунт, щоб не було ерозії ґрунтів”, — розповідає він. І додає, що це також добре для людей з обмеженими можливості, адже так вони могли би вільно побувати на найвищій точці України.
Наразі площа Карпатського національного природного парку становить 505,1 км². На його території прокладено 28 туристичних маршрутів.
Водночас громади, навколо яких розташований парк, мають й інші виклики. Зокрема, Ворохтянська та Яремчанська громади ведуть перемовини з адміністрацією КНПП щодо передачі земельних ділянок у комунальну власність — для облаштування нових кладовищ. Через гірський рельєф і статус нацпарку знайти відповідні площі складно. До того ж, згідно з державними санітарними нормами, для традиційного поховання у сільській місцевості має бути передбачено не менше 0,1 гектара на кожну тисячу мешканців.
У 2023 році Ворохтянська селищна рада вже зверталася до Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та керівництва КНПП із вимогою врегулювати правовий статус земель, включених до території парку під час його створення в 1980 році. Тоді до складу КНПП були зараховані й земельні ділянки населених пунктів — зокрема, житлові будинки та присадибні наділи жителів села Татарів та селища Ворохта.
Місцева влада вимагає усунути правові порушення та повернути земельні ділянки їхнім власникам і користувачам.
А на початку 2025 року було отримано нотаріальне погодження від адміністрації КНПП щодо подальшого розподілу земельних ділянок на території Ворохтянської громади з метою облаштування кладовищ. Подальший процес зупинився на етапі надсилання відповідного листа від директора КНПП на ім’я голови Івано-Франківської обласної ради. Далі, на підставі цього листа, за процедурою має бути видане відповідне розпорядження голови ОВА Світлани Онищук.
Війна змінює всіх. І з кожними змінами вона ставить перед нами все більше викликів. Нам як суспільству, яке живе в нових умовах, важливо не ігнорувати й не замовчувати, а навчитися говорити та вирішувати питання, які стають життєво важливими. Відновлення емоційної стабільності не менш важливе ніж фізичний відпочинок. І якщо є варіанти підтримки, які можуть допомогти
Що ви знаєте про ліногравюру? А що ви знаєте про чекання? Відповідь на перше питання знайти легше і швидше, тут навіть штучний інтелект не збреше. З іншим трохи складніше, бо жоден чат gpt не розкаже, як це і чому це, у жодному словнику не знайдеться слів, необхідних не для розуміння лексичного значення, а для відчуття
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного