Загальний обсяг небезпечних відходів, накопичених у місцях видалення відходів становить 23,3 тисячі тонн.
В управлінні також розповіли, скільки було утворено та утилізовано небезпечних відходів у 2014 та 2015 роках.
“За даними Головного управління статистики, у 2014 році на території області утворилося небезпечних відходів 1,6 тис. т – III класу небезпеки, 0,5 тис. т – II класу небезпеки, 7,8 т – I класу небезпеки, утилізовано 3,0 тисяч тон, інформує УНН.
У 2015 році утворилося 2,7 тис. т – III класу небезпеки, 0,6 тис.т – II класу небезпеки, 8 кг – I класу небезпеки, утилізовано 3,4 тис. т”, – зазначили в управлінні.
Крім того повідомили, що впродовж 2014-2016 років на вирішення проблем небезпечних відходів було виділено майже 2,8 млн грн, які були витрачені на придбання установки для утилізації медичних, побутових та біоорганічних відходів.
До слова, місто Калуш Івано-Франківської області офіційно визнано зоною надзвичайної екологічної ситуації через надмірну концентрацію гексахлорбензолу (політропної отрути), яка залишилась “у спадок” після Калуського гірничопромислового комплексу. При цьому кошти на ліквідацію екологічних проблем очікують від Мінприроди ще з лютого поточного року. Через брак коштів облдержадміністрація звернулась до Координатора проектів ОБСЄ в Україні та представництва Європейського Союзу а Україні по фінансову допомогу для негайного вирішення екологічних проблем калуського гірничопромислового комплексу.
Читайте також: на Прикарпатті зростає ризик забруднення питної води.