В Івано-Франківську відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації.
Про стан тимчасової та стійкої втрати непрацездатності, надання медичної допомоги ветеранам війни, учасникам бойових дій та учасникам ООС/АТО, стан медичного обслуговування осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та інші актуальні медичні питання йшлося на засіданні колегії профільного департаменту облдержадміністрації.
Доповідаючи про стан експертизи тимчасової і стійкої втрати працездатності в області, експерт ДОЗ ОДА Михайло Кулаєць зазначив, що на Прикарпатті є високий рівень захворюваності з тимчасовою втратою працездатності з тенденцією до росту в першому кварталі поточного року.
У зв’язку з ростом кількості виданих листків непрацездатності та днів тимчасової непрацездатності зросли і виплати Фонду соціального страхування на матеріальне забезпечення застрахованих осіб, що потребує посиленого контролю за видачею та продовження листків непрацездатності в медичних закладах.
«Результати діяльності обласного бюро медико-соціальної експертизи та лікувальних закладів з експертизи стійкої втрати працездатності протягом останніх років та першого кварталу 2019 року стабільні, з тенденцією до покращення, хоча вони суттєво відрізняються в розрізі районів і міст Франківщини», – сказав експерт.
Він додав, що за оцінками спеціалістів, на планеті зараз проживає близько 650 мільйонів осіб з інвалідністю. В Україні питання інвалідності торкається 2,64 мільйонів громадян. В області цей показник склав 91958 осіб, серед яких 85897 – дорослі, 6061 – діти. Серед захворювань первинної інвалідності за нозологічними формами – новоутвори та захворювання системи кровообігу.
Читайте також: Йорданія, Еміліана, Боронір, Даяна: як прикарпатці називають своїх дітей