Вчора, 28 серпня, у музеї-оселі родини І. Франка «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» відбулися урочистості з відзначення 30-річчя цього музею.
Опісля освятили оновлений знак до 10-ої річниці Незалежності України та 10-ої річниці введення в експлуатацію заводу «Карпатнафтомаш» в Підгірках, який було встановлено 23 серпня 2001 року.
Далі за сценарним ходом чоловік в образі Івана Франка (актор театру «Любарт» Остап Лагойда) читав уривок з твору І. Франка «Мойсей».
До привітального слова були запрошені: заступник міського голови Надія Гуш; Андрій Франко – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник інституту Івана Франка НАН України, правнук брата Івана Франка – Онуфрія; колишній директор музею-оселі родини І. Франка Лідія Іваницька; Оксана Тебешевська – депутат Івано-Франківської обласної ради, Заслужений вчитель України, відома громадська діячка, літератор; в. о. директора «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» Олег Відливаний; наукова співробітниця музею-оселі родини Івана Франка «Музейно-виставкового центру Калуської міської ради» Леся Кирилович.
Цікавими творчими номерами гостей радували Іван Деренюк, Світлана Матіїшин (виконали пісню «Франкова родина»); народний ансамбль танцю «Пролісок»; народний театр «Легенда» (керівник Леся Піцик); Ірина Романів, ансамбль вчителів дитячої музичної школи.
У програмі також були: огляд експозиції, медіа-презентація для дітей, майстер-клас з каліграфії на папері пером, інсценізація за казкою І. Франка у постановці ЗТ «Чарівник», солодка майстерня «Під горіхом» – розпис пряників, майстер-клас з гончарства, перегляд фільму «Захар Беркут».
«Я ніколи серйозно не займався графікою, навіть не уявляв собі, що зможу робити якісь ілюстрації. Зі страхом я взявся читати. Вірші захопили мене, відкрився цілий світ цікавих образів, про які я й не думав ніколи. Усе так збуджувало мою уяву, що я вже не міг не думати про композиції. Ще на прощання Іван попросив зробити
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного