Кліщ вкусив мешканця одного з сіл Калуського району понад 5 років тому під час збирання грибів у лісі. За 40 останніх років це всього другий випадок хронічної хвороби Лайма на Калущині.
В січні 2023 року в мешканця сільської місцевості Калуського району працездатного віку зафіксовано випадок хронічного лайма бореліозу. З анамнезу захворювання встановлено, що більше 5-ти років тому під час збирання грибів у лісі хворого вкусив кліщ, — повідомила «Вікнам» лікар-епідеміолог Калуського міськрайонного відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Мирослави Гуменяк.
Як зазначила лікарка, за 40 років її роботи (з 1982 року) це всього другий випадок хронічної хвороби Лайма на Калущині. Зазвичай, захворювання проявляється на ранній стадії, причому хвороба Лайма фіксується нечасто: у 2018 році на Калущині зафіксували 10 випадків, у 2019 році — один, у 2020 і 2021 роках — жодного випадку, а у 2022 році — 5 випадків.
За словами Мирослави Гуменяк, у першому випадку хронічної хвороби Лайма за її практику, хворий лікувався в невропатолога, а після госпіталізації йому було зроблено аналіз на бореліоз та розпочали необхідне лікування в інфекційному відділенні. А у щойно виявленому випадку чоловіка тривалий час турбували суглоби і він лікував артрит. Хронічні випадки хвороби Лайма зазвичай лікуються важче, ніж класичні випадки, коли хворобу виявляють на ранній стадії.
На території Калуського району збудників хвороби Лайма було виявлено в кліщах, зібраних поблизу сіл Завій, Підмихайля, Пійло, Довгий-Войнилів, Мислів, Мошківці, Станькова, Стефанівка, Боднарів, Бережниця, Болохів та міста Калуш.
В 2017 році у кліщах, зібраних поблизу села Підмихайля, у 2022 році біля сіл Завій і Слобідка, виявлено збудника туляремії. Ці території вважаються природно-посередковими щодо вказаних захворювань і вимагають особливої уваги з боку медпрацівників відносно можливого зараження людей.
Читайте також: «Не хочу решту життя лежати на ліжку»: 27-річна франківка має три місяці, щоб урятувати себе