Цього року в Калуші вдруге відбувається конкурс громадських проектів в рамках Бюджету участі. 31 травня завершився термін подачі проектів авторами.
Начальник відділу внутрішньої політики Калуської міської ради Тарас Нижник повідомив, що загалом калушани подали 25 проектів на загальну суму понад 7 млн гривень. Це значно менше, ніж у минулому році: тоді було подано 45 проектів, 20 з яких допустили до голосування, пишуть “Вікна”.
З поданих проектів, 13 – малі, кошторис яких не перевищує 200 тис. гривень. Сумарно малих проектів подали на близько 2,5 млн. гривень. За умовами Бюджету участі міський бюджет профінансує малих проектів-переможців на 800 тис. гривень. Більшість поданих малих проектів – сім – належать до категорії «Комунальне господарство», решту – до категорій «Спорт» і «Освіта».
Щодо великих проектів, кошторис яких в межах 200-400 тис. гривень, то їх подали 12 на загальну суму понад 4,5 млн гривень. Бюджет для реалізації великих проектів – 1,2 млн гривень. Тобто в рамках Бюджету участі можуть бути реалізовані три-чотири такі проекти. Великі проекти подані у різних категоріях, найбільше – п’ять – в категорії «Спорт».
Як зазначив Тарас Нижник, проекти конкуруватимуть між собою не лише в рамках певних категорій. Тому у підсумку може виявитися, що у наступному році у Калуші знову будуть фінансувати однотипні ініціативи. Наприклад, які стосуються навчальних закладів, оскільки автори таких проектів мають кращі можливості для мобілізації великих груп під час збору підписів на їхню підтримку.
Цього року подані проекти розподіляли за такими категоріями: спорт, велоінфраструктура, енергозбереження, комунальне господарство, культура та туризм, навколишнє середовище, освіта, охорона здоров’я і соціальний захист. Аутсайдерами є напрямки охорона здоров’я і туризм. По них не подано жодного проекту у рамках Бюджету участі.
До 31 серпня вони будуть знаходитися на розгляді міської влади, до голосування, скоріш за все, допустять лише частину проектів. Тим більше, як зазначив Тарас Нижник, якість багатьох з поданих цього року ініціатив є дуже низькою.
«Складається враження, що їх писали нашвидкуруч, в останні дні», – каже Нижник.
До 1 вересня, коли розпочнеться голосування, проекти, які будуть допущені до конкурсу, презентують громаді.
Читайте також: “Інтелект України”: у Коломийських школах стартував новий освітній проект