У Шепоті на Косівщині відновили зруйнований минулорічною повінню міст. Червневий паводок повністю зніс саморобну переправу, яку місцеві жителі споруджували протягом багатьох років.
«Повеневі води річки Брустурка унеможливили сполучення із чотирма ділянками Шепота. Майже 100 домогосподарств залишалися відрізаними від села», – розповів староста Шепітського старостинського округу Степан Плитчук.
Добиратися до цих присілків Шепота, особливо у дощову погоду, було вкрай важко. Хворих доводилося везти гужовим транспортом, часто переносити на руках, оскільки доїзд бригади екстреної медичної допомоги до місця події був просто неможливим. Схожою ситуація була із організацією поховання померлих.
«До школи дітям йти 3-5 км. За обставин, спричинених повінню, відпускати дітей до навчального закладу було страшно. Часто батькам доводилося йти назустріч школярам, які поверталися додому», – розповіла жителька Шепота Ганна Тимофійчук.
Беручи до уваги критичну ситуацію, яка склалася у Шепоті після повені 2020 року, значну частину коштів, виділених із резервного фонду Держбюджету на подолання наслідків стихії, вирішили спрямувати саме на будівництво нового моста у цьому віддаленому високогірному населеному пункті Косівського району.
«Зважаючи на географічне розташування цього об’єкта, – розповів керівник ПП «Грегіт» Петро Реведжук, – працювати тут було складно. Інколи доводилося завозити матеріал кіньми, почергово. Та результатом виконаної роботи задоволені. Біля моста встановлені габіонні стінки, що слугуватимуть захистом для споруди у разі підняття води. Облаштували під’їзну дорогу до моста. Впевнений, міст довго слугуватиме місцевим мешканцям, оскільки до роботи ми віднеслися відповідально».
Читайте також: Поблизу Манявського монастиря відновили 40-літній міст