На Надвірнянщині розпочався етнофестиваль “Дженджур Фист”

  • На території Пнівського замку, що біля Надвірної, розпочався триденний етнофестиваль «Дженджур Фист».

    Родзинкою фестивалю є спалення солом’яної Джінджі-баби, яке символізує перемогу добра над злом. Упродовж фестивалю люди записують на папірцях свої хвороби, негаразди тощо, віддають все це Джінджі-бабі, а відтак відбувається її спалення.

    Директор фестивалю «Дженджур Фист» Володимир Молдавчук розповів про подію.

    “Фестиваль народився у 2012 році. З того часу ми робимо його, як Олімпійські ігри, рідко але яскраво. Він проходить вдруге. Його мета – це передовсім відродження Пнівської твердині як самобутнього осередку фортифікаційної споруди. Це можливість повернути її минулу славу та пошану. Відрадно, що з’явилися люди, які почали вболівати за Пнівський замок і реставрувати його”, – каже він.

    Натхненники фестивалю, за словами Володимира Молдавчука, шукали щось оригінальне, якусь місцеву родзинку для його назви. І у 2012 році її знайшли. Під горою Сивуля росте дженджур – тирлич. Це відомий лікувальний засіб ще з часів лицарства. Окрасою Карпат, серед моря квітів і рослин, корінні жителі гір здавна вважають дженджур.

    “Фестиваль сам по собі надзвичайний, як і корінь дженджуру. Він багатовекторний, який поєднує в собі гуцульську культуру, галицьку історію, ленд-арт, реконструкцію середньовічного життя, лицарські турніри, концертні та театралізовані дійства, ярмарки, відтворення традиційних ремесел і побуту Надвірнянщини”, – додає директор.

  • Нагадаємо, На Рогатинщині відбудеться фестиваль воїнських традицій «Залізна бартка»

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!