Будиночок біля підніжжя Петроса на полонині Рогнєска був майже зруйнований.
Екопункти у підніжжях найвищих вершин Українських Карпат – Говерли та Петроса – збудовані Карпатським біосферним заповідником у 2010 році. В умовах суворих кліматичних умов високогір’я прихистки зустрічали щороку сотні тисяч туристів, надавали їм притулок під час літніх злив та зимових морозів. Однак і самим будівлям доводилось там несолодко – з часом вони почали потребувати ремонту, розповідають у заповіднику.
Для екопункту «Рогнєска» заповідник виділив та заготовив деревину для будівлі та покриття даху, надав транспорт для вивезення будівельних матеріалів, виділив ПММ для генераторів і бензопил.
Мандрівники безкоштовно надали благодійному фонду вікно, буржуйку, таблички, гермомішки для аптечок, намети для господарських потреб. Самі ж волонтери доклалися працею та організацією всіх робіт.
Для мандрівників в екопункті «Рогнєска» облаштували стіл і лавку, спальні місця. Є аптечка та сонячна панель для зарядки телефонів.
Пічки у будівлі наразі немає.
«На жаль, цю зиму доведеться лишити хатинку без опалення – інакше бруси висохнуть нерівномірно і стіни можуть сильно постраждати. Тож вогонь доведеться розводити тільки за межами будівлі! Місце для вогнища облаштовано, дрова ми заготовили», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, нещодавно в екопункті під Говерлою встановлено невелику сонячну панель. Вона може підзарядити гаджети мандрівників. Також на місці є кабелі з різними роз’ємами для зарядки.
До теми: Як відпочивали й оздоровлювалися станиславівські діти й дорослі сто років тому