На пожежну сигналізацію у Калуській ЦРЛ треба 5-6 мільйонів

  • На встановлення системи протипожежного захисту у Калуській центральній районній лікарні потрібно приблизно 5-6 млн грн.

    Про це під час засідання комісії з питань ТЕБ і НС Калуської територіальної громади повідомив заступник генерального директора медзакладу Микола Дмитерчук, пише Суспільне.

    Відсутність пожежної сигналізації у лікарнях Калуської громади — одне із порушень, які виявили працівники Держслужби з надзвичайних ситуацій під час обстеження медзакладів. Начальник служби із запобігання надзвичайних ситуацій у громаді Роман Федоришин розповів, що, окрім відсутності пожежної сигналізації, Калуська центральна районна лікарня має ще низку недоліків.

    “Дерев’яні конструкції не обробили вогнетривким розчином, корпуси лікарні недостатньо забезпечені первинними засобами пожежогасіння. Також на деяких вікнах є ґрати. Це може перешкоджати евакуації людей, якщо станеться пожежа чи надзвичайна ситуація, — каже Роман Федоришин. — Також не ідентифікували об’єкти підвищеної небезпеки (йдеться про роботу кисневої станції — ред.)”.

    Заступник директора Калуської ЦРЛ Микола Дмитерчук розповів, що деякі недоліки в лікарні вже усунули. З його слів, минулого року в медзаклад закупили 30 вогнегасників на 14 тис. 490 грн. Крім того, щороку з рятувальниками у лікарні проводять випробування пожежних гідрантів.

    “У нас розведення у кисневих системах — повністю із мідних труб. У нас немає пластикових з’єднань. Ми ще закупили 150 флоуметрів для з’єднання і подачі кисню. Але проблема пожежної сигналізації — номер один. Щоб змонтувати пожежну сигналізацію одного відділення, потрібно приблизно 250 тис. грн. Загальна сума для встановлення у корпусах — 5-6 млн грн. Зараз лікарня не має таких грошей”, — говорить Микола Дмитречук.

    З його слів, для початку потрібно провести пожежну сигналізацію у реанімаційному, дитячому та пологовому відділеннях.

    Такі ж порушення пожежної безпеки рятувальники виявили й в Калуській міській лікарні на вулиці Каракая, 25. У медзакладі, за словами начальника служби із запобігання надзвичайних ситуацій у громаді Романа Федоришина, не провели ідентифікацію на об’єкт підвищеної небезпеки через роботу кисневої станції.

    Директор Калуської міської лікарні Микола Гудим сказав, що для працівників медзакладу провели позачергове навчання з пожежної безпеки.

    “Комісія обстежила лікарню. Сходові клітки, горища та запасні виходи — у належному стані, не захаращені. Усі відділення забезпечені вогнегасниками у необхідній кількості. В лікарні встановлений пожежний гідрант та є протипожежний щит. Необхідно ще виконати зауваження щодо вентиляції. Що стосується ґратів на вікнах, то є приміщення, де вони мають бути за нормативами. Але це суперечить правилам пожежної безпеки. Тут потрібно буде узгодити”, — розповів Микола Гудим.

    Читайте також: У селі на Калущині горіла котельня у будинку

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!