У Паломницькому центрі «Симеон Лукач», що у Старуні на Богородчанщині, відбулася Архієпархіальна проща.
На прощу завітало майже півтисячі прочан та духовенство, інформують в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ.
«Всі добрі натхнення, всі просвітлення душі, добрі постанови походять від Святого Духа. Святий Дух дає силу мученикам та ісповідникам віри мужньо переносити всі переслідування ради Царства Божого. Дух Божий живе у кожній християнській душі, яка є членом св. Церкви Христової» – наголосив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.
За його словами, ще до приходу Месії Ісуса Христа, П’ятидесятниця була святом жнив і подяки. Того дня, як приписував Закон приходило до Єрусалимської Святині з усіх околиць велике число людей, щоб подякувати Богові за земні плоди та скласти пожертви. Пізніше долучилося святкування надання Мойсеєві Божого Закону на горі Синай – П’ятдесятого дня після виходу з Єгипту.
«Дня Новозавітньої Церкви Христової свято Зіслання Святого Духа – це день народження св. Церкви. Дух Святий її провадить, просвічує і береже на дорозі до правди і спасіння», – говорив проповідник.
Митрополит розповів про походження традиції прикрашання долівок і стін божниць гілками дерев. Адже, раніше свіжу траву, гілля та квіти вважали ознакою життя. Апостоли, зберігаючи цей звичай, горницю у день П’ятидесятниці прикрасили зеленню та квітами. Тому для українців це свято стало символом життєдайності Св. Духа – Зеленими Святами.
«Дякуймо Богові, що саме до такої Вселенської Церкви Христової, яку крізь віки веде Святий Дух, ми належимо. Стараймося, щоб наша душа і серце завжди були приємним мешканням Святого Духа», – запросив до подяки Митрополит.
На завершення своєї проповіді Владика закликав вірних не забувати щодня набожно проказувати чудову молитву до Святого Духа «Царю Небесний».
Додамо, що традиційна проща вірних Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ до Старуні в цьому році відбулася з нагоди 20-ліття проголошення блаженними українських новомучеників.
Читайте також: На Богородчанщині створили унікальну мозаїку Гробу Господнього