Івано-Франківська округа Пласту НСОУ спільно з управлінням молоді та спорту ОДА провела молодіжну науково-пізнавальну експедицію «Повстанськими стежками» до річниці створення УПА
Метою заходу було познайомити учасників з історією визвольних змагань та побувати у визначних місцях національно-визвольної боротьби.
Цікаво, що учасники перед експедицією підготували інформацію про участь діячів визвольного руху у Пласті.
9 жовтня пластуни відвідали могилу Василя Шелеста – пластуна, полковника УПА, командира оперативної групи УПА-Захід (26 січня 1944 – квітень 1949), крайового провідника ОУН Карпатського краю, Генерального судді ОУН, заступника головного командира УПА, в смт.Перегінськ Рожнятівського району.
Наступним пунктом в мандрівці стало добре діло – маркування маршруту від урочища Ангелів до урочища Свинного, поблизу Гринькова, де з 1943 по 1946 роки знаходився табір УПА під проводом «Летуна» – «Заграва».
Надвечір після насиченого дня пластуни провели повстанську ватру, де лунали тематичні пісні та відбулось історичне обговорення буремних подій минулого століття.
10 жовтня пластуни вирушили до хати-музею в урочище Яла, що за Осмолодою, де загинув «Шелест» з дружиною та побратимами. Після молебні учасники вшанували героїв хвилиною мовчання та вирушили до наступного пункту мандрівки – смт.Солотвин на Богородчанщині.
Там відвідали пластову домівку, де мали змогу ознайомитись із життям та діяльністю одного із видатних засновників Пласту – Івана Чмоли, який народився в Солотвині. Також дізналися про життєпис Михайла Дяченка (пластун, член УГВР, референт пропаганди Карпатського краю, головий поет УПА, ідеолог, публіцист і пропагандист українського збройного підпілля ОУН-УПА), який загинув в с.Дзвиняч Богородчанського району.
11 жовтня 2015 р. пластуни Округи продовжили мандрівку до с. Пуків Рогатинського р-ну, де відбулась посвята пам’ятного хреста біля місця, де знаходилась підпільна штаб-квартира командира УПА Романа Шухевича (1945-1946 рр).
На заході також були присутні Юрій та Марія Шухевичі – діти легендарного командира УПА. Приємним є те, що до встановлення даного знаку значною мірою долучилися місцеві пластуни.
14 жовтня в Івано-Франківську за участі пластунів відбудеться повстанська ватра, яка підсумує заходи по вшануванню річниці створення УПА.