Cеред постраждалих – семеро дітей.
Упродовж червня 2023 року з опіками від борщівника до медиків звернулися 39 мешканців Івано-Франківщини. Одну людину госпіталізували до медзакладу.
«Сік борщівника токсичний і в рази підвищує чутливість шкіри до ультрафіолету. Так можна отримати навіть опіки 1-3 ступеня, – розповідає в.о. директора департаменту охорони здоров’я Володимир Дзьомбак. – Небезпечність в тому, що опіки з’являються не одразу, а поступово під впливом сонячного проміння. Якщо сік таки потрапив на шкіру, її варто якнайшвидше ретельно промити з милом і уникати прямого сонячного проміння. Якщо опіків не вдалося уникнути чи сік потрапив в очі – негайно зверніться до лікаря».
Медики закликають прикарпатців бути обачними. А також бути особливо пильними на прогулянках до дітей. Розповідати та показувати їм небезпечні рослини, щоб вони остерігалися їх.
Нагадаємо, борщівник Сосновського є поширеним видом в Україні – його можна зустріти вздовж лісових доріг, на узліссях, закинутих пустирях. Виростає до трьох метрів, має великі листки та суцвіття, схожі на кріп.
До теми: На Франківщині борщівник Сосновського захопив 1100 гектарів території