Івано-Франківську область визнали переможцем конкурсного відбору регіонів для реалізації проекту «Контроль громадськості за реформуванням енергетичного сектора на регіональному рівні в контексті угоди про асоціацію між Україною та ЄС».
Метою проекту є сприяння реалізації проєвропейських реформ в енергетичному секторі шляхом організації обговорення всіма зацікавленими сторонами питань впровадження, моніторингу та адвокації директив ЄС в сфері енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії і підвищення поінформованості громадськості. Період реалізації проекту: лютий 2018 – січень 2019.
Проект, насамперед, спрямований на активізацію громадського моніторингу впровадження реформ з енергоефективності на регіональному рівні в контексті реалізації першої глави 4-го розділу Угоди про асоціацію (Співробітництво у сфері енергетики, включно з ядерною енергетикою) та розпорядження КМУ щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
В рамках аналітичної складової проекту планується провести дослідження чинного стану в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, проведення моніторингу заходів, обґрунтування пропозицій щодо побудови політики в зазначеній сфері. Проект передбачає публічний діалог з органами влади Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей щодо питань виконання Угоди, а також налагодження співпраці та партнерства влади та громадськості у напрацюванні цих пропозицій.
Заходи проекту, а саме: круглі столи, консультації, конференції, планується проводити із залученням усіх зацікавлених сторін – представників влади, ЗМІ, організацій громадянського суспільства, бізнесу та науки.
План проекту з дослідженням чинного стану заходів в сфері енергоефективності та відновлювальної енергетики, обґрунтування пропозицій щодо розробки політики в зазначеній сфері, моніторинг заходів з втілення Угоди про Асоціацію, інформування громадськості про вигоди європейських реформ. Передбачається проведення круглих столів за участю представників влади, ЗМІ, громадських організацій, бізнесу, науки та розповсюдження інформаційних матеріалів.
“Дослідивши стан реформування енергетичного сектора в контексті виконання Угоди про Асоціацію, проект напрацює пропозиції щодо імплементації її положень в регіоні. В рамках проекту активізується діалог між регіональною владою, бізнесом та громадськістю, що дозволить побудувати політику енергоефективності на основі балансу їхніх інтересів та її всебічну підтримку регіональною спільнотою. Результатом проекту стане підвищення поінформованості громадян, що сприятиме активному залученню їх в реалізацію заходів з енергоощадливості”, – розповіла керівник проекту Уляна Терлецька.
В результаті буде опрацьована модель моніторингу енергоефективності, що в подальшому дозволить розробляти та реалізовувати енергоефективну політику на основі якісної та актуальної інформаційної бази.
“Однією зі складових діяльності проекту є інформаційна, що передбачає організацію публічного діалогу, налагодження контактів, обмін інформацією, розповсюдження інформаційних матеріалів та широке інформування громадськості про хід реалізації проекту та його результати”, – зазначила Ірина Куропась, асистент-координатор заходів.
Проект реалізовується ГО «Інститут регіонального розвитку» в рамках Всеукраїнського проекту “Просування реформ в регіони” Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і “Європейської правди”. Також він фінансується Європейським Союзом в рамках програми “Підтримка громадянського суспільства в Україні”.