Сьогодні, 8 жовтня, в Івано-Франківську рятувальники та газовики пояснили, як правильно поводитись із газовими приладами, електрообігрівачами в осінньо-зимовий період.
Як повідомляють в “Івано-Франківськагаз”, у період опалювального сезону кількість нещасних випадків, пов’язаних із використанням газу, збільшується. Самовільна установка, заміна і підключення газових приладів, несправні чи заклеєні димові та вентиляційні канали, залишені без нагляду працюючі прилади та використання їх не за призначенням – основні причини трагедії.
За статистикою, близько 90% нещасних випадків трапляються з вини споживачів, які нехтують безпекою. До 1 жовтня лише 54% довомолодінь області провели перевірку димвентканалів.
До речі, перевірку та справний стан димоходів в приватних будинках має забезпечувати власник, а у квартирах – балансоутримувач чи ОСББ.
Володимир Чернецький, начальник ДСНС в Івано-Франківській області розповідає, що зима у цьому році почалась рано і перший сніг вже випав у горах. Він зазначив, що цього року у порівнянні з минулим зменшилась кількість пожеж на 30%, але зараз очікується збільшення кількості загорянь.
Ігор Височанський, технічний директор ПАТ “Івано-Франківськгаз” каже, що використання побутових газових приладів при зниженні температури зовнішнього повітря , сильних поривах вітру та надмірних опадах вимагає постійного контролю наявності тяги в димових та вентиляційних каналах.
«Різкі зміни кліматичних умов мажуть стати причиною виведення з ладу газових приладів з відводом продуктів загоряння в димохід, і як наслідок – отруєння чадним газом», – зазначає чоловік.
Так, при сильних морозах та снігопадах людям варто позапланово проводити огляди димових та вентиляційних каналів, очищати їх від снігу та льоду, але перевірку та прочищення каналів варто довіряти тільки фахівцям.
Читайте також: у Франківську розповіли, коли випаде сніг