21 вересня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника продовжила свою роботу III Міжнародна науково-практична конференція «Роль освіти у сталому розвитку гірського регіону». Учасники конференції – науковці та освітяни з багатьох регіонів України, а також – гості з-за кордону.
Секційні засідання учасників конференції були присвячені питанням етнокультурного, виховного і соціально-економічного потенціалу Карпатського регіону, рекреаційно-оздоровчої та інвестиційної привабливості гірських регіонів України, професійної мобільності майбутнього фахівця в полікультурному просторі освіти, розвитку інклюзивного освітнього середовища в гірських школах Українських Карпат, розвитку особистості школяра в умовах гірського середовища, психологічних засад особистісного розвитку горян.
Науковці відвідали Космацьку ЗОШ I-III ступенів, де відбулася презентація спільних проектів Міжнародної зеленої школи і творчої навчально-наукової лабораторії міжнародного проекту «Гірська школа Українських Карпат». Засновник Міжнародної зеленої школи Ірина Жданова повідомила, що школа відкриває двері для тих, хто готовий працювати над впровадженням програми GREEN STREAM, і шукає партнерів як в Україні так і в Європі, за океаном.
Учасники конференції відвідали також Космач-Ставницьку загальноосвітню школу I-II ступенів, поспілкувалися з директором школи Оксаною Линдюк і переконалися про умови навчання та стан інфраструктури в горах. Також вони обмінялися думками щодо забезпечення рівного доступу до інноваційної освіти для дітей з віддалених гірських районів.
Як писав “Галицький кореспондент”, 20 вересня, в Івано-Франківську відбувається ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Роль освіти у сталому розвитку гірського регіону” за участю науковців зі США, Польщі, Словаччини, Болгарії.
Також ми повідомляли, що косівські учні сортуватимуть сміття в школах.