Минулого тижня прийняли рішення провести аудит стану справ у “ковідних” лікарнях області.
За декілька днів відвідали кожну з установ, які з перших днів пандемії почали приймати на лікування таких пацієнтів. каже Яворський, повідомив медичний директор Івано-Франківської обласної лікарні Андрій Яворський.
“Хочу відзначити, що, чи не вперше, наш аудит проводився спільно з представниками департаменту охорони здоров’я. І це повинно стати конструктивною практикою, бо проблем надто багато, а часу для їх вирішення занадто мало”, – наголошує Яворський.
Лікарні перевіряли за кількома напрямками.
Забезпечення ліжок киснем, тобто наявність кисневої точки з централізованою подачею чи кисневих концентраторів. “Маємо поставлене завдання, яке потребує першочергового вирішення: відійти від кисню в балонах! Це небезпечно, затратно по часу, неефективно! Будемо виправляти цю ситуацію” – пише Андрій Яворський.
Забезпечення засобами захисту працівників, які надають допомогу. Також перевіряли якість цих засобів, бо не завжди наявність маски чи респіратора означає їх захист.
Дотримання протоколів при наданні медичної допомоги. “Маємо факти, коли безпідставно, всупереч протоколам, пацієнтам призначають ліки з недоведеною ефективністю”, – інформує медичний директор обласної лікарні.
Умови перебування в лікарні пацієнтів, яким заборонено перебування поза межами палати і заборонені відвідування родиною. Андрій Яворський вважає: “В таких випадках відсутність простих побутових запитів плюс нелегка хвороба точно не сприяють виздоровленню”.
Забезпечення гарантованих державою доплат медичним працівникам за роботу з пацієнтами, хворими на коронавірусну інфекцію. “Тут все зрозуміло: є контрактування з НСЗУ, є кошти, повинні бути виплати. Будемо тримати це питання на контролі”, – розповідає Яворський.
Дотримання інфекційної безпеки в відділеннях, в яких лікують пацієнтів з COVID-19. Комісія з’ясувала: “Забезпеченість відділень дезінфектантами та антисептиками. Нас також цікавило питання налагодження в таких лікарнях безпечного збирання з наступною передачею на утилізацію медичних відходів. Є проблема: медичне сміття з установ возимо в Київ, в Одесу. Як можна налагодити таку утилізацію на рівні області? Будемо шукати шляхи вирішення проблеми”.
Також вивчали випадки, коли пацієнти помирають, як поводяться з тілом після смерті, як видають їх родині, хто перевозить до місць поховання.
Нагадаємо, що від коронавірусу на Калущині помер 32-річний чоловік