Як повідомила заступник директора департаменту соціальної політики облдержадміністрації Я.Ульванська, завдяки спільним діям усіх гілок влади впродовж 2016 року виплачено майже 5,0 млн.грн. заборгованої заробітної плати, забезпечено своєчасну виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, досягнуто повного погашення заборгованості із заробітної плати в 14 із 20 районів і міст обласного значення. Як наслідок – станом на 01.01.2017 року в загальній сумі боргу 259,0 тис. грн. або лише 4,7 відс. становить заборгованість із заробітної плати перед працівниками єдиного економічно активного підприємства – ДП “Карпатське підприємство геодезії, картографії та кадастру”, яке знаходиться у сфері впливу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру. Наказом від 13.12.2016 року № 333 Держгеокадастр прийняв рішення про ліквідацію цього підприємства.
Основна частина заборгованості із заробітної плати припадає на підприємства-банкрути (4,8 млн. грн., або 86,3 відс). Темпи погашення боргів з оплати праці на цих підприємствах дуже низькі через відсутність покупців при реалізації майна підприємств, а також відсутність активів та майна на деяких з них. Серед підприємств-банкрутів найбільше заборговано працівникам ВАТ “Пресмаш”, що складає 82,0 відс. загального боргу підприємств цього кола.
До теми: Голова Франківської ОДА вибачився перед медиками за заборгованість по виплаті зарплати
Про ситуацію, що склалась на підприємствах-банкрутах, доповіла начальник відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції в області Л.Гой.
Крім того, проаналізовано стан погашення боргів із платежів до Пенсійного фонду України та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підприємствах-банкрутах.
За підсумками наради відділу з питань банкрутства головного територіального управління юстиції в області доручено спільно з арбітражними керуючими підприємств-боржників розробити графіки погашення боргів з оплати праці та щомісячно інформувати про хід виконання взятих зобов’язань. З метою упередження виникнення росту податкового боргу за платежами до бюджету арбітражних керуючих зобов’язано забезпечувати сплату поточних зобов’язань, які виникають під час ведення процедур банкрутства, в тому числі з єдиного соціального внеску, а також дотримуватись термінів судових процедур, визначених Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.