Коломийська філія Державного підприємства ”Укрветсанзавод” стане самостійним підприємством з подальшою приватизацією у 2017 році.
Про це йшлося сьогодні, 16 грудня, на засіданні постійної комісії Івано-Франківської облради з питань аграрної політики та земельних відносин.
Депутати розглянули сьогодні питання щодо включення Коломийської філії ДП «Укрветсанзавод» до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у наступному році.
Таке звернення депутати надішлють прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.
Річ у тім, що питання переробки відходів продукції тваринного походження на Прикарпатті надзвичайно актуальне, адже в області щороку їх утворюється близько 5,5 тис. тонн.
У зверненні йдеться про те, що в 2013 році це питання вирішувалось за рахунок роботи Коломийського ветсанзаводу та ветсанзаводів сусідніх областей, то з 2014 року підприємство не працює, а сусідні – Тернопільський, Жовківський працюють з перебоями.
У 2013 році Коломийським ветсанзаводом з 88 переробними підприємствами області були укладені угоди на утилізацію, згідно з якими утилізовано більше 4,5 тис. тонн відходів тваринного походження, то в 2016 році укладено лише 28 угод.
Депутати переконані, підприємства порушують санітарні вимоги, накопичують відходи, частково захоронюють їх у невстановлених для цього місцях.
Сільгосптоваровиробники області неодноразово звертаються до органів влади щодо вирішення питання будівництва на території Прикарпаття сучасного ветсанутильзаводу або повної реконструкції старого заводу.
За останні 3 роки кошти на вирішення питань з реконструкції заводу у державному бюджеті не передбачались, а будівництво нового чи повна реконструкція заводу, який відповідав би санітарним та ветеринарним нормам сучасності потужністю переробки до 25 тис. тонн сировини в рік, складає біля 16 млн євро.
Обранці впевнені, на сьогодні одним із шляхів вирішення проблеми є виділення Коломийської філії Державного підприємства ”Укрветсанзавод” у самостійне підприємство з подальшим внесенням до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 році.
Зараз без приватного капіталу держава не може справитись, переконані депутати.
“Сьогодні 5 тисяч тонн захоронюються невідомими методами. Натомість уже сьогодні є фірма з Литви, яка готова вкласти гроші”, – переконаний заступник голови облради Сергій Басараб.
А відтак сьогодні депутати погодили вирішення цього питання. В подальшому звернення розглянуть на сесії облради.
Нагадаємо, Попри заборону, військовим коломиянам продовжують продавати алкоголь.