У зв’язку з воєнним станом кількість злочинів в області зменшилася.
Учасники заходу проаналізували спільну діяльність щодо протидії злочинності за результатами роботи 2022 року.
Про це йшлося під час координаційної наради під головуванням керівника Івано-Франківської обласної прокуратури Романа Хими з керівниками правоохоронних органів області, повідомляє заступник голови Івано-Франківської ОДА Віталій Ільчишин.
«У період воєнного часу, в якому ми всі перебуваємо вже майже рік, зусилля правоохоронних органів області спрямовувалися, передусім, на забезпечення підтримання правопорядку на території регіону, захист прав і свобод людини та інтересів держави від злочинних посягань. Рівень злочинності в області залишається одним із найнижчих серед регіонів. Зменшилась кількість облікованих кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи; проти свободи, честі та гідності особи; проти власності», – зазначив керівник прокуратури.
На Франківщині посилили протидію злочинам у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, знешкодили 5 злочинних угруповань, які вчинили кримінальні правопорушення.
Роман Хима наголосив на тому, що серед пріоритетних напрямків залишається розслідування воєнних злочинів та злочинів проти основ національної безпеки, викриття зрадників та колаборантів.
«Повномасштабна збройна агресія Російської Федерації проти України спричинила нові виклики у протидії злочинності, які потребували і надалі вимагають невідкладного реагування. За час воєнного конфлікту правоохоронцями регіону розпочато досудове розслідування у понад 500 кримінальних провадженнях за фактами порушень законів і звичаїв війни. Після проведення першочергових слідчих дій понад 80% цих кримінальних проваджень уже скеровано за територіальною підслідністю», – повідомив керівник прокуратури.
Актуальним залишається викриття та розслідування незаконного використання гуманітарної допомоги та благодійних пожертв, правопорушень, пов’язаних із незаконним переправленням військовозобов’язаних через держкордон, а також корупційних правопорушень, злочинів у бюджетній та земельній сферах.
За результатами наради учасники надали свої конструктивні пропозиції для прийняття комплексу додаткових узгоджених заходів для зміцнення законності та протидії злочинності на Прикарпатті.
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного