До злочинної схеми входив директор вугільного підприємства, підприємець-постачальник та службова особа Івано-Франківської КЕЧ.
Вони зловживали службовим становищем з метою власного збагачення. Злочинну діяльність задокументували слідчі Слідчого управління спільно з оперативниками сектору захисту інтересів суспільства ГУНП в Івано-Франківській області.
Як встановили слідчі, між директором вугільного підприємства, що переміг у відкритих торгах, посадовою особою Івано-Франківської квартирно-експлуатаційної частини та підприємцем-постачальником у 2021 році був підписаний договір про постачання твердого палива для забезпечення потреб оборони.
Відповідно до умов договору, вугілля мало бути відповідної якості. Окрім цього, постачальник зобов’язувався вчасно постачати вугілля, а замовник, Івано-Франківська КЕЧ, приймати його та оплачувати.
Злочинну схему розробив 45-річний постачальник та залучив до неї інших двох фігурантів: 44 та 67 років.
Правоохоронці задокументували, що зловмисники свідомо здійснювали постачання неякісного вугілля та навіть зменшували його об’єми. Посадовець КЕЧ умисно не перевіряв належно товар, підписував акти-приймання вугільної продукції та товарно-транспортні накладні. Надалі вони були підставою для оплати товару.
У результаті таких махінацій державі завдано збитків на понад мільйон гривень. Ці кошти фігуранти привласнили та розподілили між собою.
Правоохоронці провели обшуки по місцях проживання та проведення господарської діяльності фігурантів. Вилучили численні документи, що підтверджують незаконну діяльність посадовців.
Двом директорам приватних підприємств та начальнику підрозділу квартирно-експлуатаційної частини слідчі уже повідомили про підозри за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених за ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 191, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Йдеться про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою та службове підроблення.
За вчинене підозрюваним загрожує від 7 до 12 років ув’язнення, позбавлення права обіймати певні посади з конфіскацією майна.
Я недостатньо роблю. Хтось робить більше, ніж я. Та що я там допомагаю, це мало. Мій чоловік не воює і я відчуваю себе винною. Те, що я роблю – це ніщо в порівнянні з тим, що роблять інші. Скільки таких та схожих фраз мені доводиться чути й читати від людей, які допомагають військовим. Та коли
Здається, до Івано-Франківська поволі наближається відчуття Різдва. Бо ходиш між отими вогниками, штучними гілками, величезними псевдопряничними чоловічками і не розумієш, чому оте все має викликати у тебе відчуття радости та магії Різдва. У часи війни воно все швидше викликає роздратування і нерозуміння: нащо? Але добре, що є митці, які знають і відчувають, що справжнє Різдво
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного