На Прикарпатті триває робота з  інвентаризації самозаліснених земель

  • Самосійні ліси мають природне походження та є більш стійкими у порівнянні зі штучними.

    На території Тисменицької міської ради, що на Прикарпатті, відбулася виїзна нарада з питань збереження самосійних лісів.

    Участь у ній взяли представники органів місцевого самоврядування, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, Держгеокадастру в Івано-Франківській області, екологічної інспекції Карпатського округу, спеціалізованої екологічної прокуратури, філії «Івано-Франківське лісове господарство» ДП «Ліси України», повідомляє Галицький кореспондент.

    Присутні обговорили питання передачі самозаліснених земель у користування державним лісогосподарським підприємствам, посилення співпраці постійних лісокористувачів та органів місцевого самоврядування.

    Лісівники Івано-Франківської філії наголосили, що підприємство бере на себе постійні витрати з догляду, охорони та захисту лісів, а також усі роботи з формування земельних ділянок і їх передачі в постійне користування.

    «Якщо ділянка отримає статус «лісу», на ній організують ведення лісового господарства. Надалі місцева громада тільки виграє, бо отримає додаткові робочі місця та збільшення надходжень до місцевого бюджету, – зауважує головний лісничий Василь Данилюк. – Також не забуваймо про важливий для громади екологічний фактор збереження лісу».

    Представник Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Роман Поціхович нагадав, що відповідно до частини 2 ст. 107 Лісового кодексу України, шкода, заподіяна лісу, не наданому в користування, не встановленими особами, відшкодовується органом місцевого самоврядування, у межах території якого знаходиться ліс.

    На сьогодні держекоінспекцією Карпатського округу на Франківщині на землях комунальної власності виявлено факти незаконно зрубаних дерев. Сума шкоди становить 10 млн гривень. Для уникнення таких правопорушень у подальшому важливо вчасно ідентифікувати та надати статусу самозаліснених таким ділянкам.

    Нагадаємо, самосійні ліси мають природне походження та є більш стійкими у порівнянні зі штучними. Молоді дерева краще накопичують діоксид вуглецю, надлишок якого спричиняє глобальну зміну клімату. У самосійних, або «нічийних» лісах ніхто не веде лісове господарство. Такий ліс захаращений і часто є джерелом пожеж. Збереження самосійних лісів для держави є дуже важливим у збільшенні їх загальної площі.

    До теми: Автосервіс та дрони: лісівники Прикарпаття продовжують допомагати ЗСУ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!