На Прикарпатті тривають курси військового вишколу для цивільних

  • Для цивільних на Прикарпатті доброчинці проводять курси військового вишколу.

    Під час вишколу людей навчають базових навичок тактичної медицини. Учасники діляться на червону і жовту зони, які існують на війні в Україні. Інструктор надає першу допомогу «пораненим» у червоній зоні. Далі до «поранених» приходять медики. Вони готують їх до транспортування і відтягують до жовтої зони, де продовжують «рятувати життя» у безпечніших умовах, повідомляє «Суспільне».

    «Спочатку було важко, незручно. Людина некомфортно себе почуває через обмежені рухи. Але в процесі, коли виконуєш завдання, які нам давали інструктори, ти просто не звертаєш уваги на ці умови. Ти думаєш, як правильно виконати», – розповідає учасниця курсу Тетяна Марчук.

    Протягом п’яти днів учасники навчалися психологічної стійкості, тактичної медицини, патрулювання території, підготовки й правил ведення бою, як поводитися у засідці та користуватися раціями, орієнтуватися на місцевості, а також – камуфляж та маскування. Для участі в курсі потрібно було зробити добровільний внесок до благодійного фонду.

    «Психологію у нас викладає Галина Герасимів – дипломована психологиня. Вона працює за методом когнітивно-поведінкової терапії. В нас є два військові медики. Я не можу докладно про них розповідати, але вони – теж інструктори, які мають відповідний досвід. Тактичну частину проводять двоє військовослужбовців-іноземців. Вони прибули в Україну в складі першого інтернаціонального легіону, коли розпочалася повномасштабна війна», – розповідає Софія Дубчак.

    Перед тим, як навчатися у польових умовах, учасники пройшли курс у приміщенні. Інструктори показали, на що спочатку потрібно звертати увагу, допомагаючи пораненому, як правильно надати медичну допомогу одразу після травми на полі бою.

    «Перш ніж наближатися до пораненого чи надавати йому допомогу ми повинні впевнитися в тому, що це – безпечно для нас. Далі йде пункт М – Massive bleeding, тобто масивна кровотеча. Це – причина найбільшої кількості смертей на фронті. В цьому пункті ми зупиняємо критичну кровотечу і не переходимо до жодного з наступних пунктів, поки ми не впевнимося, що всі джерела масивної кровотечі закриті», – розповідає військовий медик.

  • Інструктори показують, як за допомогою компресійної голки випустити повітря з легенів, як перевіряти цілісність кісток, як правильно накладати джгути, для чого потрібно непритомним пораненим запихати у ніс трубку і як це робити.

    «Поки що все здається зрозумілим, але знову ж таки, це – навчання. Це – не застосування знань на практиці. Я думаю, воно буде дуже відрізнятися, особливо, якщо це стосується бойових умов. Вони кардинально відрізнятимуться. Це – величезний зовнішній стрес», – ділиться учасник курсу Олексій.

    Майже 50 людей вже завершили військовий вишкіл. Організатори курсів благодійний фонд Brave Ukrainians планують розширити спектр навчань – поглибити навчання з тактичної медицини, додати вогневу підготовку і тактику ведення бойових дій у місті.

    До теми: Військовослужбовці Франківщини до роковин отримають одноразову виплату 20 000 гривень

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!