Вчора, 11 квітня в Івано-Франківську відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона.
Про це повідомляє Івано-Франківської обласна державна адміністрація.
Як наголосила професор кафедри неврології і нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Вікторія Гриб, від хвороби Паркінсона страждають близько 10 мільйонів людей на нашій планеті.
Чому виникає хвороба лікарі сказати не можуть. Певні гени відіграють роль в її розвитку, також факторами ризику є екологічні чинники, травми голови, вплив токсинів. Є два фактори, які можуть попередити і сповільнити її розвиток: споживання великої кількості кави та куріння.
З метою покращення виявлення захворювань екстрапірамідної системи (в тому числі хвороби Паркінсона) серед жителів Івано-Франківської області на базі консультативної поліклініки Івано-Франківської обласної клінічної лікарні створено обласний консультативно-діагностичний кабінет екстрапірамідних захворювань .
У результаті роботи кабінету кількість виявлених випадків хвороби Паркінсона в Івано-Франківській області зросла із 46,1 на 100 000 населення у 2010 році до 84 на 100 000 у 2019 році. Велику кількість складають пацієнти працездатного віку.
За словами доцента кафедри неврології і нейрохірургії Івано-Франківського національного медичного університету Софії Геник, середній вік хворих 65 років. Якщо хвороба розвивається у віці до 50 років, то це вважається раннім початком. Тим не менш, хвороба прогресує з різною швидкістю в різних людей.
Для хворих важливе не лише медикаментозне лікування, а й фізична терапія. Для того, щоб пацієнти мали можливість робити різні вправи, на базі кафедри фізичної терапії ІФНМУ працівники власними силами створили спеціальний зал.