Розвиток бджільництва є одним з пріоритетів сільськогосподарської галузі Прикарпаття. Саме цю думку і питання подальшого розвитку бджільництва обговорювали на загальнодержавному форумі «Взаємодія: пасічник – аграрій – влада».
Участь у заході, який проходив у форматі відеоконференції, взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Марія Савка, директор департаменту агропромислового розвитку Іван Андріїшин, спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в області, громадські організації, пасічники.
Марія Савка зазначила, що в Івано-Франківській області утримується 143 тисячі бджолосімей і вироблено 1947 тонн меду. У розрахунку на одну бджолосім’ю – приблизно 14 кілограм. Основне виробництво продукції бджільництва зосереджене в особистих селянських господарствах, які здебільшого використовують її для власного споживання та часткової реалізації на внутрішньому ринку. Тому бджолярам Прикарпаття необхідно кооперуватися, щоб могли конкурувати із власно виробленою продукцією на внутрішніх ринках України і за її межами.
Крім того, на форумі порушили актуальні питання щодо запобігання отруєнь бджіл в сезоні 2020 року та необхідності змін до законодавства, роль асоціацій у співпраці пасічник – аграрій – влада.
Проінформували про алгоритм здійснення державного нагляду і контролю у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини, а також обговорили питання реалізації в поточному році державної програми підтримки галузі бджільництва.
Також розглядалося питання про стан ринку продукції бджільництва, сучасні інструменти продажу та перспективи експорту вітчизняного меду. Йшлося про наукове забезпечення та підготовку кваліфікованих кадрів для галузі бджільництва. Надали роз’яснення про спрощення реєстрації пасік та обговорили проект наказу щодо гігієнічних вимог до потужностей з виробництва продуктів бджільництва.
Нагадаємо, минулого року на Прикарпатті стали виробляти менше меду, але більше бджолиного воску