Зграю рідкісних коровайок Plegadis falcinellus, яка мігрувала на схід, побачили 15 травня в околицях селі Кукільники Галицького району.
Це друга відома на Прикарпатті зустріч цього виду. У минулому столітті цього птаха виявили на річці Лімниці поблизу міста Калуш, інформує Галицький національний природний парк.
Ареал охоплює Південну Європу, Південну Азію, Північну Африку, Австралію, Америку. Зимує у країнах Тропічної Африки, на півострові Індостан. В Україні гніздиться в південній частині.
На півдні України коровайка оселяється в заплавах із заростями очерету, вербовими чагарниками. Птахів можна виявити поблизу різноманітних водойм.
В Івано-Франківській області – це залітний вид. В Україні птахи перелітні. У місцях гніздування з’являються у квітні. Оселяються колоніями, часто разом з чаплями й бакланами. Гнізда влаштовують на кущах або на заломах очерету.
Коровайка занесена до Червоної книги України – вразливий вид.
До теми: З Бурштинського водосховища витягли 12 сіток, у яких загинули птахи (ФОТО)
Коровайка Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) на ПрикарпаттіМігруючу на схід зграю з 8 особин рідкісних коровайок Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) зареєстровано 15.05.2020 р. в околицях с. Кукільники Галицького району. (Відео В. Бучка). Це друга відома на Прикарпатті зустріч цього виду (у минулому столітті цього птаха виявили на р. Лімниці поблизу м. Калуш).Регіональна категорія охорони – вид не підлягає оцінці.Ареал охоплює Південну Європу, Південну Азію, Північну Африку, Австралію, Америку. Зимує у країнах Тропічної Африки, на півострові Індостан. В Україні гніздиться в південній частині (на озерах Кугурлуй, Картал і Китай, острові Малий Татару, у СтенцівськоЖебриянських плавнях, дельтах Дністра та Дніпра, верхів’ях Тилігульського лиману, заплаві р. Інгул, на Лебединих островах і Сиваші, в дельті р. Молочна), а в інших регіонах відомі знахідки залітних особин.На півдні України коровайка оселяється в заплавах із заростями очерету, вербовими чагарниками. Мігруючих птахів можна виявити поблизу різноманітних водойм.В Івано-Франківській області – це залітний вид. В Україні перелітні птахи. У місцях гніздування з’являються у квітні. Оселяються колоніями, часто разом з чаплями і бакланами. Гнізда влаштовують на кущах або на заломах очерету. Повні кладки можна виявити в кінці квітня – на початку травня, вони налічують 3–4 яйця, які самка і самець насиджують три тижні. Пташенята вилітають із гнізд протягом червня – липня. Осіння міграція триває з останніх чисел серпня до початкужовтня. У раціоні переважають личинки комах і молюски, рідше коровайки харчуються мальками риб, пуголовками, дрібними жабами.Коровайка занесена до Червоної книги України (вразливий вид). І. В. Скільський. Коровайка Plegadis falcinellus (Linnaeus, 1766) // Червона книга Івано-Франківської області. Тваринний світ. – Чернівці: Друк Арт, 2019. – C. 266.
Gepostet von Waterbirds. The Halych National Park. The Burshtyn Water Reservoir am Sonntag, 17. Mai 2020