Сьогодні, 10 травня, відбулась презентація проекту “Реабілітаційний центр руками поранених”, який функціонуватиме на Прикарпатті.
Головними доповідачами стали Ігор Чернецький, двічі поранений майданівець, та команда благодійної організації з реабілітації учасників АТО «Творча криївка».
Ігор Чернецький розповів, що силами самих поранених та героїв АТО і Майдану була організована організація фонд руху «Михайлівський», учасники якого об’єднались ще у 2014 році (на Майдані активісти здобули назву «9 рота»).
Першочергово організація займалась тільки волонтерською діяльністю на Сході України (допомагали «Айдару» та воїнам в Іловайську).
Ідея створення реабілітаційного центру з’явилась давно, а саме після подій у Дебальцевому. Спочатку планували створити центр в Києві, діляться активісти, але оскільки орендарі пропонували дуже велику орендну плату, довелось шукати приміщення поза столицею.
Ідея створення центру на Прикарпатті виникла, в зв’язку з тим, що дружина активіста Ігоря Чернецького походить з Івано-Франківська. Активісти почали шукати місце для створення реабілітаційного центру на мальовничому Прикарпатті.
Так було облаштовано центр для реабілітації поранених бійців АТО та героїв майдану у селі Клубівці. Всі роботи по облаштуванню в ньому вже фактично завершені.
Цього тижня центр прийме вже перших пацієнтів. Будинок великий і може вмістити близько 10-12 чоловік. В подальшому активісти планують збільшити приміщення для проживання близько 24 чоловік. Зараз залишилось тільки облаштувати поблизу центру дорогу, адже деякі пацієнти будуть обмежені в русі через травми. Активісти скаржаться, що обласна влада ніяк не може допомогти активістам добудувати 300 метрів дороги.
Перший пробний заїзд складатиметься з п’яти-семи чоловік. Адже організатори хочуть відчути і побачити, як працюватиметься з пацієнтами.
Анонсують багато фізичної роботи як спосіб лікування. Адже під час фізичної праці в людини зникають важкі депресивні думки. Реабілітація буде фізичною, творчою, психологічною та туристичною. Вже набрана група з восьми психологів. Це спеціалісти, які працюють від 2014 року з бійцями АТО і їх сім’ями.
Наступний центр планують відкрити поблизу села Грабівка. В планах активістів вийти на Всеукраїнський рівень. Адже таких центрів з реабілітації мало, один з них знаходиться на Волині, а на Прикарпатті функціонує тільки проект з реабілітації “Творча криївка”.
Доповідачі діляться, що не вистачає взаємодії з місцевою владою. Чиновники прийшли до влади і забули як і на чиїй крові до неї прийшли.
Нагадаємо, мер Франківська визнав, що влада направду мало робить для АТОвців.