На базі Івано-Франківської бригади тактичної авіації повітряного командування «Захід» викладачі кафедри аеродромно-технічного забезпечення авіації Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба завершили підготовку фахівців для роботи киснево-видобувної станції АКДС-70М.
Про це “Галицькому кореспонденту” повідомили у Службі зв’язків з громадськістю повітряного командування «Захід».
На курси були залучені, як офіцери, так і сержанти. Офіцери опановували посади – начальника станції та начальника зміни станції, а сержанти посади – компресорник, апаратник та інші.
Програма підготовки включала теоретичну та практичну складові. Тривали навчання два місяці, за цей період військові фахівці газовидобувних станцій підвищили кваліфікацію та удосконалили знання.
“Перший етап курсів відбувся, у Харкові, де військові відпрацювали всі теоретичні питання та повторили основи. Практична частина ж відбулась на базі авіаційної бригади. Окрім навчання, перед нами стояло ще одне важливе завдання, це розконсервація однієї з киснево-видобувних станцій, яка багато років не працювала. Дуже багато роботи було щодо відновлення усіх систем”, – розповів один із викладачів вишу.
Крім того, військових навчали виконувати завдання за призначенням в процесі кампанії з видобутку зріджених газів.
Це вже другі збори, перші відбулися влітку 21-го року. Військові, які були вперше на цих зборах вже мають відповідне свідоцтво і вже цього разу викладали у якості інструкторів.
Довідково: Азот використовується для продування баків ракет перед заправкою та для заправки спеціальних пневмосистем літаків. А кисень, вироблений АКДС-70 потрібен для дихання льотчиків на великих висотах і для того, щоб суміш пального та окислювача в двигунах ракет і літаків згоряла краще.