У селі Добротів Ланчинської громади Надвірнянського району відбувся благодійний гуцульський вечір “Здибанка”, де організатори провели великий збір на ЗСУ, повідомляє “Галицький кореспондент”.
Проходив благодійний захід на горі урочища Жбир. Організаторка Тетяна Данило розповіла “Галицькому кореспонденту”, що команда підготувала 400 контрольних браслетів, але людей прийшло набагато більше, тому довелося на руки в’язати відвідувачам синьо-жовті стрічки. Вхід – донат від 200 гривень.
“Мій чоловік перебуває на фронті від весни 2022 року, – каже Тетяна Данило. – Тому я добре знаю, що саме необхідно військовим для служби. Нині це дрони. Раніше ми збирали на авто для хлопців. Хочу наголосити, що гуцульський вечір ми провели без жодного спонсора. Всі продукти, довіз та організаторські питання взяли на себе жителі села Добротів. Дякую всім, хто долучився до збору”.
При вході музиканти грали людям надобридень, а розпочався сам захід етнопоказом до Дня Незалежності “Код предків” за участю модельного колективу “Відродження”. Завітав на благодійний вечір з власною колекцією старовинних костюмів відомий майстер народної творчості Прикарпаття Михайло Вінтонюк.
Далі сценою заволоділи аматорський народний хореографічний колектив “Гомін Карпат” Народного дому села Нижній Вербіж, оркестр народних інструментів “Гуцульська мрія” КЗ Палацу культури та мистецтв НД м. Коломия, бандурист-віртуоз Андрій Лудчак, вокалісти Юрій Гресько, Вероніка Залеська, Ангеліна Семенюк, Євуня Сморжанюк, аматорські творчі колективи Ланчинської громади.
Місцеві кухарки пропонували гуцульську вечерю за донат на ЗСУ, де можна було скуштувати 20 страв регіону: голубці з картоплею, підпалку, гурку, кров’янку та інші смаколики.
Родзинкою заходу стали пироги з вурдою від родини Тирсіник. Організатори зазначають, що жодної страви кухарки не повезли назад додому, все було розкуплено відвідувачами благодійного вечора.
Присутні відвідали майстер-клас українських автентичних танців під керівництвом Мар’яни Марук. Аматорський хореографічний колектив “Гомін Карпат” презентував біля ватри танець Аркан.
Діяли також фотозони за донат, де охочі одягалися в гуцульський стрій та патріотичну сукню.
Організаторам благодійного вечора Тетяні Данило, Мар’яні Марук та Михайлу Іванішаку вдалося зібрати 170 тисяч 330 гривень та 60 євро. До збору долучилися також односельчани, які нині перебувають на заробітках за кордоном. Всі кошти спрямують на купівлю дронів для однієї з бригад ЗСУ.
Мар’яна ЛОКАТИР
Читайте також: Допомагали навіть діти: як у селі на Прикарпатті реставрували зупинку (ФОТО)