Учасники заходу на Алеї пам’яті, що знаходиться на території філії «Івано-Франківське лісове господарство» в Острині на Тлумаччині, висадили саджанці гінкго-білоби.
У третю п’ятницю вересня на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття, що закладена на території філії «Івано-Франківське лісове господарство» Карпатського лісового офісу, обласна спілка журналістів і Центр журналістської солідарності, спільно з кафедрою журналістики Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника і кафедрою журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила, провели заходи з вшанування пам’яті журналістів. Такий захід став щорічною традицією.
Член НСЖУ, отець Ігор Тузик відправив панахиду за журналістами, учасники заходу вшанували пам’ять про колег-журналістів хвилиною мовчання, запалили свічки. Студенти ПНУ ім. В. Стефаника й УКД поіменно згадали журналістів, які загинули у часі війни, та розповіли їхні історії. Історії загибелі на війні.
«Ми стоїмо на Алеї пам’яті журналістів, яку закладено 2010 року. Саме таким чином медійники і працівники лісового господарства вирішили вшанувати пам’ять тих, хто залишив помітний слід в українській журналістиці й кого вже немає серед нас, – розповіла Вікторія Плахта, відповідальний секретар обласного журналістського осередку, координаторка Центру журналістської солідарності. – Важко говорити про своїх колег, яких знав, з якими недавно спілкувався, в минулому часі. Та про них будуть нагадувати нам їхні творчі доробки, дерева, посаджені на Алеї, й викарбувані на меморіальних знаках імена непересічних постатей журналістики, які занадто рано пішли з життя».
У 2022 році на Алеї пам’яті відкрили меморіальний знак «Пам’яті колег. Їх убила війна». На ньому – імена 39 медійників. На жаль, війна й надалі забирає життя наших колег, тож сьогодні відкрили вже другий меморіальний знак, в який вписано імена 33-х медійників.
Меморіальні знаки виготовлено з ініціативи Івано-Франківського центру журналістської солідарності та за підтримки Національної спілки журналістів України. Встановила їх філія «Івано-Франківське лісове господарство». На них вписано понад дев’яносто імен непересічних постатей прикарпатської журналістики, які занадто рано пішли з життя.
Нагадаємо, День пам’яті українських журналістів, який з ініціативи НСЖУ вже 16-й рік поспіль відзначають в Україні третьої п’ятниці вересня, обрано невипадково: 16 вересня 2000-го зник засновник та перший головний редактор інтернет-газети «Українська правда» Георгій Гонгадзе, опозиційний журналіст, відомий своїми критичними антивладними виступами. А загалом в Україні за роки незалежності через професійну діяльність і за нез’ясованих обставин загинуло до сотні журналістів.
Алею пам’яті журналістів Прикарпаття закладено 2010-го року з ініціативи заслуженого журналіста України Володимира Безгачнюка. У вересні 2016-го встановлено пам’ятну дошку, на якій було вписано 45 імен працівників ЗМІ Прикарпаття.
До теми: Лісівнику-воїну Анатолію Розвадовському на Верховинщині відкрили пам’ятну дошку