Медики Прикарпаття б’ють на сполох щодо росту захворюваності туберкульозу легень.
За участю заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Дзьомбака відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Івано-Франківській області.
На засіданні йшлося про профілактику, раннє виявлення та амбулаторне лікування пацієнтів із туберкульозом в центрах ПМД Косівського району.
Фахівці повідомляють, що захворюваність на туберкульоз в області за 2020-2022 роки помітно зросла із 24,5 до 30,1 на 100 тис. населення.
Спостерігається тенденція до росту захворюваності туберкульозом легень із 22,1 до 26,6 на 100 тис. населення, а також захворюваності на деструктивні форми туберкульозу легень із 10,0 до 13,2 на 100 тис. населення, що свідчить про несвоєчасне виявлення випадків захворювання.
Водночас виявлення туберкульозу легень при профілактичних оглядах за період 2020-2022 років зменшилось із 37,4% до 5,6%.
Леся Манів, директор КНП «Центр легеневих захворювань», пояснила, що статистика свідчить про недостатнє виявлення випадків захворювань, а не покращення епідемічної ситуації. Про це свідчить й ріст захворюваності за період 2020-2023 років на позалегеневі форми туберкульозу із 2,5 до 6,5 на 100 тис. населення.
Про складну епідеміологічну ситуацію із захворюванням на туберкульоз в області свідчить і збільшення числа рецидивів цієї недуги в 2022 році на 14,7%.
Соціальна структура захворілих підтверджує те, що туберкульоз вражає найбільш соціально незахищені верстви населення. Зокрема, із 409 хворих 214 – це непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.
Зауважимо, систематичне скринінгове опитування на туберкульоз та рентгенологічне обстеження рекомендовано проходити передусім представникам, які входять до груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз (особи, які мали тривалий побутовий контакт з пацієнтом з туберкульозом; люди, які живуть з ВІЛ, з цукровим діабетом; курці; хворі на хронічні респіраторні захворювання; внутрішньо переміщені особи; люди, які хворіють на хвороби, що супроводжуються імунодефіцитом; споживачі психоактивних речовин; особи, старше 60 років, медичні працівники).
До теми: У франківській лікарні пораненому військовому нарощують кістку