Сьогодні, 11 березня, відбулась прес-конференція з нагоди створення нової громадської організації, яка буде боротися з бракон’єрством на водоймах Прикарпаття.
Обласне управління рибохорони презентувало новостворену організацію «Регіональний центр протидії браконьєрства».
Засновники цікавилися досвідом інших організацій і визначили для себе основні напрямки роботи: юридичний, що включатиме роботу з законодавством, є напрацьовані пропозиції.
“Браконьєрство – це незаконне добування будь-яких природних ресурсів. Є браконьєри, що заробляють цим на життя, для інших – це бізнес, а для деяких – це задоволення”, – розповіли організатори.
Організація планує займатися протидією незаконному добуванню піску, гравію, рослин, занесених до ЧК, просвітницькою роботою: доносити до людей інформацію, проводити рейди. Членський внесок складатиме 50 грн на місяць.
Інформаційно організація поки що існуватиме тільки в соцмережі Фейсбук, пізніше буде створений сайт.
Рибпатруль: зараз недоукомплектований штат, на 14 адміністративних районів Івано-Франківської області припадатиме 16 патрулів, кожен інспектор відповідатиме за свій район.
Без громадських активістів подолати цю проблему дуже важко. Сітки та електровудки – серйозні порушення, дуже велика протяжність річок – 650 тис. км. Після повного перезавантаження патрулі будуть в повному обсязі виконуватимуть свої обов’язки.
За 2015 рік було складено 308 протоколів, за грубе порушення правил рибальства – 184, спільно з активістами було затримано браконьєра з електровудкою.
Громадський інспектор має право фіксувати та реєструвати порушення, але не може складати протокол та штрафувати. Членський внесок та система рекомендацій дозволить відсіяти зайвих людей.
Засновники Рибпатруля є багаторічними членами товариства мисливців і рибалок. Вони пропонують ввести систему ліцензій.
Нагадаємо, На Рожнятівщині Лімниця змиває «екологічні кошти».