На засіданні виконавчого комітету Снятинської міської ради 12 січня було ухвалено рішення звернутися до Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської ОДА, Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів щодо прийняття порядку проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт, а також берегоукріплення та запобігання руйнування дамби, яка існує.
«У вересні 2011 року депутати Івано-Франківської обласної ради ухвалили рішення №245-9/11 «Про порядок проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках області», яким дозволили на Прикарпатті, в тому числі Снятинській міській раді, проводити руслоочисні та руслорегулювальні роботи на річках, що мало б знизити ризик паводків, сприяти відновленню природного стану русла, зняти проблему з “чорними шутристами”. Відповідно до вищезгаданого рішення та договору на виконання робіт «Регулювання і розчистка русла р. Прут в м. Снятин Івано-Франківської області» 20% гравію використовувалось на потреби міста Снятин», – ідеться у зверненні, передає Снятинська міськрада.
Також у повідомленні зазначалося, що у Снятині є «сорок три вулиці з ґрунтовим покриттям, утримання яких потребує щорічного гравіювання. Для утримання згаданих вулиць необхідно близько 4 – 4,5 тис. м куб. гравію. За час виконання робіт по цьому об’єкту місто було забезпечене гравієм. Однак 23.09.2016 р. обласна рада скасувала своє рішення №245-9/11 від 30.09.2011 року, через що роботи по розчистці та регулюванні русла р. Прут не проводились, внаслідок чого русло річки замулене».
Наразі вартість 1 м куб. гравію у найближчому кар’єрі (с. Неполоківці, Чернівецька обл.) складає 256 грн, тобто елементарне утримання ґрунтових доріг обійдеться місту в понад 1 млн грн на рік.
Наведені звернення одразу ж були направлені адресатам. Відповіді не забарились: через декілька тижнів на адресу міської ради прийшли відповіді. Першим відгукнулось Дністровське басейнове управління водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України, яке у повідомленні від 30 січня сповістило, що «Дністровське басейнове управління водних ресурсів не є дозвільним органом і відповідно не володіє запитуваною інформацією».
Наступна відповідь від 2 лютого надійшла від Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, у ній повідомляється, що лист міської ради «…перенаправлено за належністю до Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської державної адміністрації, яким згідно наданих повноважень видавалися згадані дозвільні документи».
Управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської ОДА від 8 лютого 2018 р. за підписом начальника управління Ріяфета Гасимова, повідомляє, що «…департаментом екології та природних ресурсів облдержадміністрації видано дозвіл на спеціальне водокористування ТзОВ ВКФ «Варто» (м. Снятин, вул. Гоголя, 75) № Укр-680-А-Ів-Фр від 26.08.2015 року терміном дії до 13.08.2018 року. Далі у повідомленні йдеться про те, що «функції дозвільного органу з 04.06.2017 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» від 07.02.2017 року №1830-VIII передано територіальним органам центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства».
Тож для отримання інформації щодо дозволів на спецводокористування, виданих після 04.06.2017 року, управління екології та природних ресурсів порекомендувало звернутися до сектору в Івано-Франківській області Держводагентства України. Тобто ми знову повернулися з того самого місця звідки і почали. Через два тижні після отримання «першої відписки» на адресу міської ради знову надійшла відповідь від Дністровського басейнового управління водних ресурсів за підписом в. о. начальника управління О. Козаря, в якому повідомляється, що «… Івано-Франківською обласною радою листом від 13.12.2017 №11-153/1625/053 направлено Державному комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва проект регуляторного акта про затвердження «Порядку проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт на річках Івано-Франківської області», аналіз регуляторного впливу та копію повідомлення про оприлюднення проекту з метою одержання зауважень та пропозицій.
На цей час інформація щодо одержаних зауважень та пропозицій з Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, в Дністровському БУВР відсутня».
На Снятинщині переймаються проблемою гравіювання ґрунтових вулиць міста, які без підсипки гравію розмиваються, а, відповідно, ними важко пройти чи проїхати, особливо у дощову погоду.
Нагадаємо, на Верховинщині троє чоловіків крали гравій.