2 березня на сесії Тисменицької районної ради відзвітував голова РДА Іван Семанюк.
Зокрема, у звіті йшлося, що одним з важливих напрямків діяльності є розвиток альтернативної енергетики, забезпечення енергоефективності та енергозбереження, скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів.
В с. Радча функціонує п’ять об’єктів відновлювальної енергетики (сонячних електричних станцій), а саме: ТОВ «Геліос Енерджі», ТОВ «Геліос ІФ», ТОВ «Солар-Енерджі», ТОВ «Фото-енерджі», ТОВ «Солар-ІФ» з виробництва електричної енергії сонячними батареями загальною потужністю 22,4 МВт. За 2017 рік виробництво електричної енергії за «зеленим тарифом» склало 13, 6 млн кВт/год.
У 2017 році в с. Рибне відкрили біогазову станцію з переробки сміття. Електроенергія, яку виробляє ця станція, реалізується за «зеленим тарифом» та використовується для енергопотреб КП «Полігон ТПВ». Для виробництва газу, отриманого зі сміттєзвалища, було пробурено 28 свердловин та встановлено дві когенераційні установки потужністю 330 кВт/год. кожна.
У найближчій перспективі в районі планується будівництво нових СЕС а саме:
– «Прикарпатська сонячна електрична станція» с. Підлужжя, земельна ділянка площею 8,73 га, з потужністю 4, 92 МВт;
– ТОВ «Геліос Групп Черніїв 1», ТОВ «Геліос Групп Черніїв 2», ТОВ «Геліос Групп Черніїв 3», ТОВ «Геліос Групп Черніїв 4» с. Черніїв, земельна ділянка площею 24,5 га, загальна потужність 14 МВт;
– ТОВ «Файн-ел» с. Підлісся з потужністю 0,5 МВт;
– СЕС с. Стриганці, земельна ділянка площею 10 га, з потужністю 6 МВт;
Заплановано будівництво СЕС також у с. Милування та с. Пшеничники.
Раніше “Галицький кореспондент” писав, що депутати Тисменицької райради обурені зобороною “бандерівської ідеології” у Польщі.