Експерти сходяться в тому, що “Омікроном” справа не закінчиться.
У світі будуть з’являтися все нові й нові варіанти, які будуть витісняти своїх “побратимів”, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “РБК-Україна“.
“Варіанти вірусів конкурують один з одним. Були навіть більш небезпечні варіанти, ніж “Альфа”, “Бета” і “Гамма”, але вони не були такими контагіозними. “Дельта” витіснив всіх їх. А зовсім недавно з’явився “Омікрон” і він вже витісняє “Дельту”, тому що він більш заразний. Він у два-три рази ефективніше заражає інших людей, ніж “Дельта”. І він викликає порівняно менше госпіталізацій і смертей”, – зазначив директор Інституту біохімії НАН, доктор біологічних наук Сергій Комісаренко.
Доктор медичних наук, професор Володимир Широбоков думає, що “Омікрон” є провісником того, що вірус буде переходити в легку стадію, як і інші респіраторні вірусні інфекції.
“На мій погляд, поява цього варіанту – це не драма, а початок кінця пандемії. Завжди менш агресивні штами витісняли більш агресивні. І думаю, що за рахунок “Омікрону” і схожих до нього штамів буде закінчення пандемії”, – сказав виданню вірусолог.
До теми: у Японії розробили “довічну” вакцину від COVID-19