• Найбільша проблема, – Павло Вишебаба пояснив, чому українці продовжують слухати російські пісні

  • Він вважає, що це через емоційний зв’язок з минулим.

    Український поет Павло Вишебаба, який воює у лавах ЗСУ, висловився про українців, у яких є ностальгія за російськими піснями, книгами, фільмами навіть попри повномасштабну війну. 

    Він наголосив, що не хоче музику своєї юності, типу Земфіри, чи російських рокерів тягнути в майбутнє, передає “24 Канал”.

    На його думку, у них немає майбутнього ні в Україні, ні поза її межами.

    Павло Вишебаба про ностальгію за російською культурою

    Поет зауважив, що немає жодного секрету у російських піснях, фільмах чи літературі. Люди можуть вважати приємним все вищезазначене через те, що у їхньому житті сталося щось важливе, наприклад поцілунок під російський саундтрек. Так, формуються емоційні зв’язки у нашій пам’яті і здається, що це класна пісня. А насправді вплинув саме момент, у який ви послухали її.

    “Найбільша проблема – це емоційні зв’язки з минулим. Їхнє дитинство або юність асоціюється з російською мовою. Найкращі моменти життя, якісь перші поцілунки були під пам’ятником Пушкіна або, не дай Боже, Лєніна. Нікому не раджу таких спогадів. Усі ці емоційні зв’язки дуже потужні. Це своєрідний якір у психіці”, – зазначив військовий.

    Павло наголосив, що слід створювати нові приємні спогади під інформаційне тло, яке має бути українським.

    “Ми маємо вплинути на те, щоб наші діти мали приємні спогади під пісні Онуки, згадували перший поцілунок під пам’ятником Василю Стусу на вулиці не імені Висоцького, а імені Івасюка. Треба зробити так, щоб емоційні зв’язки, які досить сильні, були приємними й на тлі українського у наших дітей. Треба зробити інформаційне, культурне середовище для них українськомовним. І саме з ними діти мають бути і будуть пов’язані сильними особистими спогадами, дуже важливими в житті. От і все”, – підсумував Вишебаба.

  • Хто такий Павло Вишебаба

    Це письменник, музикант та екоактивіст. Крім того, він учасник Революції Гідності та командир відділення 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша.

    Що він говорить про важливість української мови. На його думку, українська мова захищає від російської пропаганди, яка намагається розвалити єдність народу та держави, яку ціною власного життя відстоюють українські Герої.

    “Якщо ви намагаєтесь кивати у бік військових, мовляв, дехто з них також говорить російською – не варто: ви – не на лінії вогню. Натомість з такими міркуваннями можете легко потрапити на “голку” російської пропаганди і підіграти ворогу”, – наголосив він.

    Читайте також: На Netflix вийшов документальний серіал, в якому показали загибель Павла Вишебаби: реакція воїна

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Вербо яра, відчинися…

                Якщо ви хоча би раз були у нашому Івано-Франківському драмтеатрі, то можете сміливо сказати, що знаєте цього митця, бо ж бачили його роботи. Маю на увазі керамічний рельєф усередині, повз який не можна просто пройти і забути. До речі, якщо уважно придивитися до плитки з трьома гуцулами, які сидять і грають на сопілках, то

    Палій ЮліяПалій Юлія

    Блог дружини військового: найбільше чого хотіла – зберегти здорові стосунки

    Коли ми починали наше спільне життя, то домовилися, що будемо говорити один одному про свої відчуття чи переживання. Не носити мовчки й виснажувати цим себе й партнера, а ділитися, підтримувати. Думаю, це важливо для відносин. І в нас все виходило. Ми знали, що є один для одного не лише чоловіком та дружиною, які мають взаємну

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Покровський напрямок: що зараз відбувається на українському сході?

    В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів.  Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного