14 червня відзначають Всесвітній День донора крові.
Тетяна Михайлюк, лікар-трансфузіолог Комунального некомерційного підприємства «Прикарпатський обласний центр служби крові» каже, що є потреба у всіх групах крові, втім найбільше – у негативному резусі.
«Негативний резус є дуже рідкісним, то ж і потреба, відповідно, у ньому теж є. У звʼязку з військовим станом, маємо забезпечити кровʼю як військовослужбовців, так і цивільних, які цього потребують», – говорить лікар.
За її словами, з початком вторгнення все більше людей долучаються до здачі крові і стають донорами.
«І це тішить, адже це свідчить про зростання рівня свідомості людей», – продовжує жінка.
Франківка Євгенія уже не вперше здає кров.
«Хочу зробити добру справу, тож вирішила вчергове здати кров. У мене четверта група крові, позитивний резурс. Впевнена, що моя кров врятує комусь життя», – ділиться жінка і додає, що планує й надалі бути донором.
Прийшла з Євгенією здати кров її подруга Вікторія, яка робить це вперше.
«Направду, я дуже боялась здавати, але заспокоїла себе тим, що це благе діло. Зараз кров дуже потрібна нашим захисникам і кожному, хто має поранення внаслідок обстрілів», – говорить Вікторія.
Лікарі закликають усіх здорових людей приходити та здавати кров.
Кров можуть здати: здорові люди віком від 18 років і вагою від 50 кг (у деяких центрах крові приймають із вагою від 55-60 кг). Здавати кров можуть українці, а також іноземці, що мають постійну посвідку на проживання в Україні.
Кому не можна: у разі підвищеної температури чи хронічного захворювання організму людини потрібен відпочинок і лікування, а не навантаження, яким є донація крові.
Від початку 2023 року приблизно 5 тисяч прикарпатців здали кров, а це, як сказала Тетяна Михайлюк, є дуже хороший показник, втім хотілось, аби більше людей залучилися до здачі крові.
Читайте також: До Дня донора: у середмісті Франківська можна здати кров